Alkar uvjerljiv u Dubravi…

U 13.kolu HT Premijer lige Alkar je kao gost slavio u Dubravi kod Furnira 98:83. Sinjani su odigrali sjajnu utakmicu i u potpunosti nadigrali Dubravaše koji nisu imali niti jednu prednost u utakmici. Sa šest ubačenih trica u prvoj četvrtini Alkar je poveo 26:12, a na isteku prvog dijela imao +16 (48:32).

Od 14 ubačenih trica 10 su Sinjani zabili u prvom dijelu, te u nastavku nisu dozvolili ozbiljan priključak Dubravaša koji tijekom cijelog susreta nisu uspijeli uspostaviti svoj ritam. Najvećih +29 (76:47) gosti su imali u završnici treće četvrtine.

Terek Echols je predvodio Alkar s 22 poena (šut 7/7, 5 as). Vlatko Granić i Hasan Varence (13sk) su dodali po 17, a Bruno Rebić 14 uz 5 asista. Treba reći da je u odsustvu bolesnog trenera Damira Milačića, Alkar s klupe vodio njegov asistent Denis Bobeta. Kod Furnira Luka Pandurić je ubacio 22 poena, Ivan Tvrtko Majić i Ante Smolić po 14, dok je Mislav Brzoja dodao 13. Recimo da će Brzoja ovu sezonu nastaviti u dresu ABA 2 ligaša Sutjeske iz Nikšića.

”Čestitam Alkaru na zasluženoj pobjedi. Od početka su vodili i dominirali. Prvo poluvrijeme su šutirali trice 60 posto, a njima je to možda najbolje poluvrijeme u sezoni, a nama možda i najlošije. Vidi se da smo izgubili ritam nakon ove pauze zbog korone. Nismo bili kompletni na treninzima i to nas je izbacilo iz ritma. Trebamo se okrenuti radu jer nas u petak čeka Škrljevo kao još jedan težak suparnik”..kazao je trener Furnira Vladimir Krstić.

”Čestitao bi svojim igračima na veličanstvenoj pobjedi. Držali smo rezultat od početka do kraja. Znali smo po što smo došli u Dubravu i iako me bio malo strah kako će se ova pauza odraziti na momčad oni su reagirali sjajno. ”naglasio je Denis Bobeta, u ovom susretu prvi strateg Sinjana.

1. Zadar 33 29 4 16 - 1 13 - 3 2840 2313 +527 62
2. KK Split 33 26 7 17 - 0 9 - 7 2951 2554 +397 59
3. Cibona 33 26 7 14 - 3 12 - 4 2975 2424 +551 59
4. Gorica 33 24 9 16 - 2 8 - 7 2894 2522 +372 57
5. Sonik Puntamika 33 18 15 12 - 5 6 - 10 2635 2774 -139 51
6. Adria Oil Škrljevo 33 18 15 12 - 5 6 - 10 2653 2711 -58 51
7. Zabok 33 15 18 8 - 8 7 - 10 2561 2663 -102 48
8. GKK Šibenka 33 13 20 9 - 7 4 - 13 2795 2949 -154 46