U nedjelju Zapruđe - Dubrava... Agrodalm poražen u Dubrovniku, Puljani spustili Rudeš na dno…

U današnjim susretimaa 13.kola Prve muške lige Agrodalm je poražen u Dubrovniku, a drugi uzastopni poraz doživio je Rudeš kojeg je u Zagrebu svladala Pula 1981.

Agrodalm je poražen u Dubrovniku 83:70. Zagrepčani su poveli 15:10, a Gospari preuzeli rezultatsku prednost koju su držali do sredine treće četvrtine kada je Matija Markočić ubacio za prednost Agrodalma 46:45. Tada Dubrovnik radi seriju 16:3 za 61:49, a najvećih +19 (78:59) domaćini su imali u 38.minuti.

Ivan Vodopija s 20 poena i 11 skokova je predvodio domaćine. Nikola Došen je dodao 13, a Josip Boban 12. Kod Agrodalma koji je igrao bez Barana i Gržinića najefikasniji je bio Domagoj Matić (22), a Ante Žužul 13 poena.

Rudeš je porazom od Pule 74:68 pao na posljednje mjesto. Puljani su na poluvremenu imali + 7 (38:31), a Rudeš najbolji period igre imao sredinom treće četvrtine kada su serijom 13:0 stigli do prednosti 52:48. U posljednjih deset minuta ulazi se u egalu (55:55). Gosti preko Jelenkovića, Pušića i Marića kreiraju seriju 14:3 za 69:58 na četiri minute do kraja. Uspio je Rudeš preko Cvitkovića i Zebića doći na minus 3 (71:68) u posljednjoj minuti, pa imati i napad za izjednačenje ali je Marko Jurič promašio tricu, a Sandro Kordiš prvo ubacio jedno, a nakon promašaja Ivana Zebića i dva bacanja za konačni rezultat.

Toni Jelenković je 23 poena i 7 asista predvodio goste. Vedran Pešić je ubacio 20. Kod Rudeša Zebić je ubacio 21, a Cvitković 17 poena.