U 16.kolu Prve lige... Agrodalm pao nakon dva produžetka, Dubrava bolja od Kaštela, Rudešu iz Rijeke bodovi spasa…

Dubrava - Ribola Kaštela

U 16.kolu Prve muške lige danas su nastupila tri zagrebačka kluba. U derbiju kola Agrodalm je nakon dva produžetka izgubio od Sonik Puntamike iz Zadra. Dubrava je novu pobjedu upisala protiv Ribole Kaštela, a vrijednu pobjedu ostvario je Rudeš koji je slavio u Rijeci.

Najljepšu utakmicu dosadašnjeg dijela sezone odigrali su Agrodam i Sonik Puntamika. Zadrani su nakon dva produžetka slavili pobjedu 117:113 i zadržali se na prvom mjestu uoči derbija s Dubravom. Susret prepun rezultatskih preokreta teško je opisati u nekoliko rečenica. Sonik Puntamika je u posljednjoj četvrtini imala +7 (75:68), ali su Matija Markočić, Domagoj Matić i Dorijan Ribarić kreirali seriju 14:4 za 82:79. Uzvratio je tricom Lovre Paleka, a produžetak je gostima omogućio Dino Palčić (86:86). U prvom produžetku je nakon trice Tea Petanija drugi produžetak momčadi Joška Garme omogućio Matić koji je ubacio dva bacanja. U drugom produžeku je Petani ubacio dvije trice i trasirao put pobjedi Sonik Puntamike.

Petani je utakmicu zavšio s 27 poena. Palčić je dodao 26 uz 13 asistencija. Marko Atelj je ubacio 21. Kod Agrodalma Matić je ubacio 31, Markočić 22, Ribarić 17 (12 as), a Luka Radoš 15 poena.

” Ljepotica prvenstva, dva produžetka i pobjeda je mogla otići na obje strane. Sonik je imao dvije, tri bolje odluke i na kraju su slavili. Ja im čestitam i želim sreću u nastavku prvenstva”..kazao je trener Agrodalma Joško Garma.

Dubrava je slavila protiv Ribole Kaštela 94:89, ali nimalo lako nije stigla do nove pobjede. Gosti su početkom druge četvrtine imali 12 razlike (30:18), a tada je uslijedila prva serija Dubrave 10:0. Petar Perić je s osam poena u nizu sastavu Darka Krunića donio prednost na poluvremenu 42:38. Odličan početak treće četvrtine Dubrave (47:38) dao je naslutiti lakši posao u nastavku, ali se to ipak nije dogodilo. Uz seriju 19:3 Ribola Kaštela je povela 57:50, a crni niz Dubrave zakucavanjem je prekinuo Kristijan Šutalo i započeo seriju Dubrave 17:2 za 67:59. Razigrao se Stipe Čubrić koji je uz Antu Smolića i Perića večeras bio kreator pobjede. Nakon trice Filipa Kušeca početkom posljednje četvrtine Dubrava je imala 12 razlike (74:62) koliko je bilo i na pet minuta prije kraja (87:75) kada je Dorian Jelenek ubacio uz dodatno. Nisu se gosti predavali, već tricama Tonija Biočića u završnici došli na minus 2 (91:89), ali sve je probleme za Dubravaše otklonio Filip Šimović.

Smolić je s 23 poena predvodio Dubravu. Perić je dodao 16, a Čubrić 15 uz 12 asistencija. Kod Kaštela Marin Vručinić je ubacio 20, Martin Bilandžić 19, a Biočić 16 poena.

Treću pobjedu u nizu upisao je Rudeš i pobjegao s dna tablice. Sastav Milana Ličine slavio je kod Kvarnera u Rijeci 91:84. Zagrepčanima je pobjeda bila imperativ s obzirom da su u prvom dijelu sezone doživjeli domaći poraz od Kvarnera, a večeras su susret kontrolirali od samog početka. Prvu četvrtinu su dobili 31:20, a domaćini su u drugoj četvrtini samo kratko zaprijetili (36:41). Vodio je Rudeš i u nastavku susreta, a maksimum Kvarnera večeras je bio dolazak na minus 6 (86:80).

Tomislav Cvitković s 22 poena i 10 skokova predvodio je Rudeš. Ivan Zebić je dodao 16, Nikola Ivanković 15, a Luka Ljubičić 14 poena. Domaćine je predvodio Igor Salamun (17).

Zapruđe u nedjelju gostuje kod Jazine Arbanasa.