ABA: Tijesan poraz Cibone u Beogradu…

U 16.kolu ABA lige Mega Soccerbet je u Beogradu slavila protiv Cibone 72:71. Bio je to zanimljiv i neizvjestan susret koji je na kraju ipak pripao domaćinima koji su pri rezultatu 66:66 u posljednje dvije minute tricom Momirova, te košem Petruševa poveli 71:66. Uspijeli su Vukovi doći i u priliku da stignu do pobjede nakon što je Roko Prkačin izborio nesportsku pogrešku, zabio jedno od dva bacanja i imao posljednji pokušaj koji ipak nije bio precizan.

Cibosi su bolje otvorili susret, a prednost Mege 34:23 u drugoj četvrtini sjajnom serijom 11:0 su uspijeli nadoknaditi. Potez utakmice za egal na poluvremenu (37:37) izveo je Josip Bilinovac koji je zabio koš iz svoje polovice sa zvukom sirene.

Odlično otvaranje drugog poluvremena Vukova koji su uz četiri poena Prkačina i dva Matea Drežnjaka poveli 43:37. Uslijedila je rezultatska klackalica do same završnice u kojoj su domaćini uz više sreće i spretnosti stigli do pobjede.

Filip Petrušev (22) i Marko Simonović (20) su predvodili dmaćine, a kod Cibone Prkačin (6sk) je ubacio 17, Drežnjak 15, Bilinovac 14, a Darko Planinić (7sk) 10 poena.

Ciboni sada slijede dva uzastopna domaća susreta u ABA ligi, a prvi je na rasporedu u srijedu kada će od 14 sati ugostiti Borac iz Čačka.