BUDUĆNOST VOLI SLAVILA U DOMU SPOTOVA.... ABA: PORAZ CEDEVITE NA STARTU…

Na startu nove sezone u ABA ligi košarkaši Cedevite doživjeli su domaći poraz od Budućnosti VOLI 80:70. Iako su zagrepčani dva puta slavili u posljednjih deset dana na turnirima u Sarajevu i Zadru večeras je pobjeda pripala gostima koji su iskoristili slabu večer Cedevite, a pogotovo u zadnjoj četvrtini koju je Budućnost VOLI dobila 29:16. Ključni trenutak susreta bila je serija Budućnosti 9:0 za prednost 64:56 u 34.minuti. Do kraja susreta momčad Veljka Mršića uspijela je doći na zaostatak 70:65 u 36.minuti, ali tricom Nemanje Vranješa rješene su sve dvojbe u ovom susretu. Kod Cedevite najbolje se predstavio David Stockton s 26 poena i četiri asistencije, dok su goste predvodili Vranješ s 22 poena i Marcus Williams s 12 poena i 11 asistencija

“Zaslužena pobjeda Budućnosti. Odigrali su puno bolje nego mi. Mi smo bili uplašeni. Ovo kao da je sindrom prve domaće utakmice. Prvo poluvrijeme je usmjerilo utakmicu, tu nismo odigrali kako smo igrali u pripremnom periodu i kako smo trenirali. Previše smo držali loptu. Prije svakog rješenja je u većini situacija prošlo dvije-tri sekunde, dali smo Budućnosti vremena da se posloži obrambeno i to je odvelo utakmicu u naš loš utakmicu. Po šutu koji smo na kraju imali, 32%, se može reći da je to izuzetno loše i nijedna momčad se ne može dobiti s takvim postotkom šuta i nijedan igrač osim Stocktona nije napadački bio raspoložen. Uz to ni obrana, izuzev jednog perioda u trećoj četvrtini, nije bila na nivou.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite, a prenosi službena klupska stranica