U 6.kolu... Poraz Cedevite kod Zvezde, Cibona u nedjelju dočekuje Mornar…

U derbiju 6.kola ABA lige Crvena Zvezda je u Beogradu svladala Cedevitu 94:79 što je bio četvrti poraz prvaka Hrvatske u ovom natjecanju. Slab ulazak Cedevite u susret (3:13) nastavio se i u drugoj četvrtini gdje su domaćini imali 19 razlike (50:31). Domaćini su u nastavku kontrolirali igru i rezultat i nisu dozvolili Cedevite da ozbiljnije ugrozi pobjedu Zvezde koju su predvodili Ognjen Dobrić (17) i Filip Čović (13). Kod Cedevite James Bell je ubacio 19, a Jacob Pullen 15 poena.

Nakon poraza u Velikoj Gorici košarkaši Cibone u nedjelju (17h) dočekuju Mornar iz Bara ”Sigurno možda najjači protivnik koji je stigao u Zagreb u dosadašnjem dijelu sezone što se tiče rostera. Ekipa koja igra Eurocup, koja praktički nema ograničenja budžeta. Izuzetno jak roster, tim koji u svakom trenutku može napraviti velike serije jer imaju izuzetno dobre šutere i jaki su pod tablom tako da su kompletan tim. Od svojih igrača tražim što i dosad a to je bespoštedna borba za svaku loptu svih 40 minuta. Vidim da su to i navijači prepoznali, tu energiju koju imamo i to je jedino što od njih tražim. Vidjet ćemo kako će to završiti i hoćemo li biti u prilici doći do još jednog iznenađenja i još jedne vrijedne pobjede. Nadam se da uz potporu navijača možemo doći do još jednog uspjeha.”..kazao je trener Ivan Velić, a  prenosi cibona.com