DOMAĆA IGOKEA SLAVILA 68:57... ABA LIGA: PORAZ CIBONE…

U 21.kolu ABA lige košarkaši Cibone doživjeli su dvanaesti poraz. Na gostovanju u Bosni i Hercegovini kod Igokee u Aleksandrovcu bilo je 68:57 za domaćine koji su se tako izjednačili s Vukovima po broju pobjeda.

Cibosi su dobro otvorili susret i poveli 12:6, ali domaćini su već sredinom druge četvrtine imali 12 koševa viška (29:17). Ipak do domora Cibona uspijeva uhvatiti rezultatski priključak (29:25). Domaćini su dominirali u trećoj četvrtini kada su u 28.minuti imali i najvećih + 14 (49:35). Kada se činilo da momčad Damira Mulaomerovića nema više snage za priključak uslijedila je serija 10:0 (49:45), a nakon trice Ivana Siriščevića u 33.minuti Cibona dolazi na minus 1 (51:50). Nažalost u nastavku susreta nije bilo preciznosti, a domaćini su na kraju osvojili vrijedne bodove.

Kod Cibone Ante Toni Žižić je ubacio 13 poena (12 sk), a Siriščević je dodao 10. Nakon susreta trener Cibone na konferenciji za medije je između ostalog kazao ”Znali smo koliko je bitna ova utakmica i za nas i za Igokeu. Imali smo svoje šanse, a bilo je dva razlike. Ali došlo je do male dekoncentracije. A trica Komatine je bila prijelomna. Bili smo oslabljeni neigranjem starijeg Žižića koji je imao temperaturu. Svojim dečkima nemam što zamjeriti, puno su pridonijeli utakmici i borili su se. Žao mi je što nismo uspjeli do kraja utakmicu zadržati do neizvjesnosti, no idemo dalje i tražimo svoje šanse. Igokea s ovom pobjedom ima malo lakšu situaciju. Sve su ekipe izjednačene, vidi se na tablici da su po jednu pobjedu gore/dolje, tako da će zadnjih pet kola biti jako neizvjesno. Mi imamo dosta utakmica kod kuće, ali to su sve teški protivnici. Još imamo skraćenu rotaciju zbog ozljede Šiška, što nam ne ide na ruku, te nam je svaki igrač bitan”.