VUKOVI NADIGRALI SUTJESKU, MEGA LEKS BOLJI OD CEDEVITE... ABA LIGA: POBJEDA CIBONE, PORAZ CEDEVITE…

Polovičnog uspjeha bili su nastupi zagrebačkih klubova u 22.kolu ABA lige. Cibona je na domaćem parketu svladala Sutjesku 93:76, a Cedevita je u derbiju kola poražena na gostovanju u Sremskoj Mitrovici kod Mega Leksa 100:93.

Cibona je u trećoj četvrtini slomila sve nade gostiju i upisala desetu pobjedu. Raspoloženi Ante Tonić Žižić s 19 poena i 10 skokova predvodio je momčad Damira Mulaomerovića. James Florence je dodao 18, a Nebojša Joksimović 14.

”Odigrali smo vjerojatno jednu od najboljih utakmica protiv jedne ekipe koja je dosta nezgodna. Pribojavali smo se njihove vanjske linije koja je u stanju iznerediti svaku ekipu ako se opusti 3 minute. Imaju vrhunske šutere, ali ja čestitam svojim momcima, osobito Joskimoviću koji je bio jedan od najzaslužnijih. Pokazao je visoku koncentraciju. James Florence je odigrao jednu od najboljih utakmica u zadnje vrijeme. Ante Žižić razvija se u vrhunskog talenta, zapravo on više nije ni talent za mene. Jako nam je bitan. Svatko je dao svoj udio. Nadam se da smo ovom pobjedom kupili malo mira jer smo u zadnje vrijeme igrali pod velikom dozom pritiska. Ovaj ritam koji mi igramo je veoma težak za naš profil ekipe”..kazao je trener Cibone nakon utakmice.

Cedevita je porazom u Sremskoj Mitrovici ugrozila drugo mjesto uoči doigravanja i posljednja četiri kola praktički neće imati pravo na poraz ukoliko želi s druge pozicije ući u doigravanje. Momčad Veljka Mršića u prvom poluvremenu je imala 10 razlike (32:22), ali onda zastala pa su domaćini već do odmora stigli do minimalne prednosti (47:46). U nastavku su domaćini vodili, a Cedevita nije uspijela s ovog teškog gostovanja donijeti dva vrijedna boda. Jacob Pullen (25), Miro Bilan (15) i Džanan Musa (14) su bili najbolji strijelci Cedevite večeras.