ABA: Ciboni važna pobjeda u Laktašima…

Cibona je u 21.kolu ABA lige slavila na gostovanju u Laktašima kod domaće Igokee. Bilo je 97:84 u susretu u kojem su Vukovi vodili gotovo cijelim tijekom izuzev završnice prve četvrtine koja je pripala domaćinima 27:23. Cibona je u prvom poluvremenu pogodila 10 trica i vodila na odmoru 56:48. Raspoloženi Matic Rebec i Josip Bilinovac predvodili su Cibonu koja je u nastavku nastavila trpati koš domaćina izvan linije 6, 75. Na isteku treće četvrtine bilo je 80:67. Razigrali su se Roko Prkačin i Ivan Novačić, a u završnici susreta bilo je i 19 razlike (97:78).

Cibona je imala odličan šut za tricu (17/30), te upisala pobjedu s kojom je praktički osigurala ostanak u ligi i slijedeće sezone.

Novačić i Rebec su ubacili po 16 poena, Prkačin 15, a Bilinovac 11. Igokeu su predvodili Sava Lešić i Marko Tomas koji su ubacili po 15 poena.