VUKOVI SPAŠAVALI + 15 PROTIV MORNARA... ABA: CIBONI DRUGA POBJEDA…

Cibona je uz dosta muke u završnici utakmice stigla do druge pobjede u ABA ligi. Vukovi su u domaćoj premijeri svladali Mornar iz Bara 91:89 u utakmici gdje su vodili većim dijelom, a sredinom treće četvrtine imali i 15 poena prednosti. Gosti predvođeni raspoloženim Cole Dickersonom koji je ubacio 33 poena grickali su prednost Cibone, te u 33.minuti stigli do izjednačenja (71:71). Željko Šakić, Ante Žižić i Marin Rozić držali su rezultatski priključak, iako je Mornar imao prednost 87:83 na manje od dvije minute do kraja. Tada Šakić i Petar Marić ubacuju bacanja, a nakon što je Dickerson zabio za prednost 89:88 u završnici je Marić pogodio jedno bacanje, a nakon skoka u napadu i osobne Mladena Pantića Žižić ubacuje oba bacanja za 91:89. Posljednji napad gosti nisu realizirali i dva boda su ostala pod tornjem.

”Bila je ovo teška utakmica, Mornar je vrlo atipična momčad, no mi smo pokazali kvalitetu i na kraju smo zadovoljni pobjedom. Svi su bili na visini zadatka. Bilo je divno vidjeti momke kako se raduju na terenu”..kazao je nakon susreta trener Cibone Damir Mulaomerović.

Šakić je s 27 poena predvodio Cibonu. Žižić je dodao 19, a Elijah Johnson 15 poena. Vukovi će sutra ugostiti Hermes Analiticu u 1.kolu A-1 lige, a u petak gostuju u Beogradu kod Partizana u 3.kolu ABA lige.