ABA: Cibona za kraj sezone bolja od Zadra…

U samo dva dana Cibona je i drugi puta slavila protiv Zadra. Nakon utakmice u HT Premijer ligi za prvaka Vukovi su večeras bili bolji i u zaostaloj utakmici 16.kola AdmiralBet ABA lige. Bilo je 80:73 na oproštaju od regionalne lige ove sezone. Zadrani su na krilima Pavla Marčinkovića bolje otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu 23:12, a na poluvremenu imali identičnih +11 (45:34). Treću četvrtinu sjajno su otvorili Roko Prkačin i Danko Branković, a rezultatski priključak je stigao u završnici tog perioda kada je Jose Vildoza ubacio tricu, a pridodali se Amar Gegić i Mateo Drežnjak pa je Zadar u posljednju četvrtinu ušao s +1 (56:55). Odluka je pala u posljednje tri minute kada su Gegić i Prkačin odveli Cibose na 77:70, a točku na i stavio je Gegić tricom za 80:71.

“Dva različita poluvremena, mi na prvo uopće nismo niti došli. U drugom smo digli agresivnost i to Zadar bez Cartera i Junakovića nije izdržao. Pobjeda je jedina svjetla točka ove utakmice. Gotova je sezona u ABA ligi i sada trebamo podvući crtu i vidjeti kako to izgleda. Ovako na prvu to nije loše, ali moglo je bolje, tu nedostaju domaće pobjede protiv Mornara, FMP-a i Igokee i to je ta razlika koja je mogla nama donijeti playoff.”..kazao je trener Cibone Gašper Okorn.

Gegić je ubacio 20, Prkačin 16, a Nathan Reuvers 11. Kod Zadra Marčinković je ubacio 25, a Trevor Thompson 11.

Cibona je sezonu završila na osmom mjestu, a već u nedjelju (19.00h) gostuje u Zaboku u 8.kolu HT Premijer lige za prvaka.