ABA: Cibona u završnici do pobjede protiv Zadra…

Cibona je u četvrtom ovosezonskom susretu protiv Zadra upisala prvu pobjedu. U 25.kolu ABA lige Vukovi su u svojoj dvorani slavili 77:75 u utakmici koju su rezultatski kontrolirali gosti koji su na ulčasku u posljednju četvrtinu imali 12 koševa viška (65:53). Povratak Cibosa je uslijedio nakon trica Ivana Novačića i Igora Marića, a nakon što je Jan Palokaj zabio tricu za posljednju prednost Zadra (75:74) iz odbojke je zakucao Roko Prkačin za 76:75. Promašen šut Dominika Mavre s linije slobodnih bacanja kaznio je Mateo Drežnjak za konačnih 77:75.

Zadrani su i u prvom dijelu imali i 11 razlike (30:19), a do odmora se Cibona vratila u utakmicu.

”Čestitam mojim momcima na pobjedi, puno im je ovo značilo i baš su željeli pobijediti. Drago mi je da smo na kraju to uspjeli iako na kraju utakmica nije bila kakvu smo svi mi priželjkivali. Znam da smo pokidali živce navijačima Cibone, ali vidjelo se na ovim mladim dečkima da je i rezultatski značaj ove utakmice utjecao na to da budemo nervozni i radimo greške koje su atipične za nas i da dozvolimo protivniku da postiže poene u serijama. Na kraju smo opet pokazali karakter i uvijek im govorim da utakmica traje 40 minuta i ovo bi im trebao biti poticaj da budu još bolji i da ostvarimo ambicije koje su ispred nas postavljene. Ekipi Zadra čestitam na velikoj energiji, ovo im je treća utakmica u pet dana, ali su izašli jako motivirani. Carter je odigrao fenomenalno i bili su praktički na jedan šut do pobjede. ”..kazao je nakon susreta trener Cibone Vladimir Jovanović, a trener Zadra Veljko Mršić je naglasio ”Utakmica traje 40 minuta i bez obzira što smo 30 minuta kontrolirali i vodili, zadnju četvrtinu smo odigrali loše. Puno loših odluka na kraju. Cibona je bila uporna i zasluženo pobijedila. Želim im čestitati na pobjedi. Mi moramo nastaviti raditi kako te greške koje smo radili u zadnjih 5 minuta ne bi ponavljali.”

Novačić je predvodio Cibonu s 23 poena (trice 6/10). Krešimir Radovčić (7as) i Darko Planinić su dodali po 12. Kod Zadra Justin Carter je ubacio 16, a Jan Palokaj i Aleksandar Bursać po 13.

Cibona već u ponedjeljak gostuje u Splitu u sklopu HT Premijer lige, a u srijedu i u Zadru u novom susretu ABA lige.