ABA: Cibona u Zadru stigla do prve pobjede…

U 4.kolu ABA lige Cibona je slavila u Zadru 82:78 i upisala prvu pobjedu u ovom natjecanju. Cibosi su bolje otvorili susret (16:10), ali su domaćini preko Byrona Allena dobili prvu četvrtinu 22:20, a na odmoru imali +4 (42:38). U nastavku je Zadar bio u prednosti, a sastav Danijela Jusupa je na osam minuta do kraja nakon poena Ivana Siriščevića imao +8 (65:57). Rezultatski povratak Vukova najavio je Shane Gibson, a potpuno izjednačenje (66:66) stiglo je na nešto više od četiri minute do kraja. Domaćini su posljednju prednost (75:74) imali na ulasku u posljednje dvije minute u kojima je Gibson prvo ubacio za 76:75, a nakon toga i četiri slobodna bacanja. Još smo za kraj vidjeli zakucavanje Ivana Novačića iz kontranapada.

Gibson je utakmicu završio s 22 poena, Marko Ramljak je dodao 11, a Filip Bundović 10. Zadru nisu pomogla 32 poena Allena, a po 12 su dodali Ive Ivanov i Siriščević.