ABA: Cibona u Zadru nastavila pobjednički niz…

U 3.kolu AdmiralBet ABA lige Cibona je slavila u Zadru 68:67 i upisala treću pobjedu. Nakon izjednačenog prvog dijela (35:34) u trećoj četvrtini je Zadar je nakon trice Duje Brale stigao do najvećih +9 (48:39). Već do kraja treće četvrtine Vukovi su na krilima Krešimira Radovčića uhvatili rezultatski priključak (48:47), a seriju 13:0 zaključili ulaskom u posljednju četvrtinu kada je Jose Vildoza zabio za 52:48.

Posljednju prednost Zadar je imao šest minuta prije kraja (58:57). Tada su opet bolje zaigrali Cibosi koji su preko Reuversa, Gegića i Prkačina (pet uzastopnih poena) stigli do prednosti 66:61. U završnici je Vildoza zabio dva bacanja pa je momčad Vladimira Jovanovića mogla proslaviti još jednu pobjedu u ABA ligi.

Cibonu su prevodili Nathan Reuvers (9sk) i Roko Prkačin s 12 poena. Po 11 su ubacili Radovčić i Amar Gegić. Kod Zadra najbolji Uroš Luković (16p, 7sk)

Vukovi ostaju u Zadru gdje sutra (17.30) igraju protiv Sonik Puntamike u HT Premijer ligi.