ABA: Cibona u Sloveniji upisala prvu pobjedu…

U 4.kolu ABA lige Cibona je do prve pobjede stigla u Novom Mestu kod domaće Krke. Bilo je 80:63 u susretu koji je obilovao rezultatskim preokretima i serijama. Cibona je odlično otvorila utakmicu i na krilima Roka Prkačina povela 21:6, a prvu četvrtinu rješila u svoju korist (21:10). U drugoj četvrtini dominirala je Krka koja je napravila seriju 29:10, a tricama Josipa Bilinovca i Igora Marića momčad Ivana Velića je na odmor otišla u egalu (38:38).

U trećoj četvrtini nakon odlične dionice Prkačina, Marića, Drežnjaka i Vucića Cibona je imala 12 razlike (57:45), ali su domaćini u završnici serijom 9:0 u posljednju četvrtinu ušli sa samo tri poena (54:57) zaostatka. Seriju iz završnice treće četvrtine Krka je nastavila i na otvaranju četvrte četvrtine kada je povela 58:57. Tada Mateo Drežnjak i Ivan Novačić ubacuju tricu, a Ronald Moore dvicu za prednost Cibone 65:58 na šest minuta do kraja. Domaćine je u susret pokušao vratiti Rok Stipčević, a točku na i pobjede Vukova stavili su tricom Moore i zakucavanjem Drežnjak za 76:63 na manje od dvije minute do kraja.

Prkačin je s 23 poena predvodio Vukove. Drežnjak je dodao 14, Bilinovac 9, a Moore i Bundović po 7. Kod Krke Stipčević je ubacio 13, Jan Kosi 12, a Roderick Camphor 11.

Cibona u nedjelju u 5.kolu dočekuje Koper Primorsku.