CEDEVITA U NEDJELJU (19.00) DOČEKUJE METALAC... ABA: CIBONA SVLADALA KRKU…

Cibona je svladala Krku 85:78 i ubilježila jedanaestu pobjedu s kojom je ostala na diobi petog mjesta zajedno s Patizanom i Zadrom. Ovom pobjedom Vukovi su dva kola prije kraja i teoretski osigurali ostanak u ligi. Cibona je odličnom prvom četvrtinom (26:15) nagovjestila put prema pobjedi, a u nastavku susreta uspijela sačuvati prednost uz 20 poena Nebojše Joksimovića i 17 Filipa Krušlina.

”Teška utakmica za nas kao i sve zadnje. Ja sam zadovoljan kako smo odigrali iako je bilo padova u igri. Moj kolega je dosta rotirao pa je igrao s četiri niska, tako da je bilo dosta zanimljivo. Zadovoljan sam kako su momci odigrali. Bez obzira na sve, nije im lako. Završili smo jedan ciklus koji je vrlo bitan te smo osigurali opstanak, što je bio glavni cilj. Momcima kapa dolje, znaju svi u kakvim smo uvjetima i pod kojim smo pritiskom bili. Imamo još dvije utakmice ABA lige protiv dva jaka protivnika, tako da možemo odigrati rasterećenije i pokazati sav talent koji dečki imaju. Žao mi je zbog ozljede Šiška”..kazao je nakon susreta trener Cibone Damir Mulaomerović koji može spremati momčad za završnicu Kupa Krešimira Ćosića slijedeći tjedan u Zadru.

Cedevita će svoj susret igrati u nedjelju (19.00) kada će ugostit Metalac iz Valjeva i tražiti neophodnu pobjedu za ostanak na drugom mjestu.

“Ja osobno u ovoj situaciji, u kojoj ne smijemo izgubiti u ABA ligi, ne osjećam pritisak. Mislim da ni ostali igrači ne osjećaju ništa specijalno. Znamo kakva je situacija, znamo da nemamo pravo na kiks i ako želimo zadržati prednost domaćeg terena sljedeće tri utakmice moramo dobiti. Imamo još dvije utakmice kod kuće i jedno teško gostovanje. Moramo se pripremiti što je moguće bolje i skupiti se da probamo sačuvati drugu poziciju”, rekao je Karlo Žganec uoči dolaska Metalca.