ABA: Cibona slavila protiv Borca…

Cibona je odgođenoj utakmici 13.kola ABA lige slavila protiv Borca iz Čačka 69:64. Vukovi su nastupili bez Planinića koji nije imao pravo nastupa, te ozlijeđenih Reynoldsa i Novačića te su gotovo cijeli susret imali rezultatsku prednost.

U skromnoj prvoj četvrtini Borac je imao minimalnu prednost (12:11), a Cibona se razigrala sredinom druge četvrtine kada je seriju 15:0 tricom započeo Lovro Gnjidić, a s dvije trice nastavio Mateo Drežnjak pa su Cibosi u 17.minuti imali +17 (32:15). Gosti su do odmora prepolovili prednost (34:25), a dobre minute produžili na početku treće četvrtine kada su stigli na minus (37:34). Novu seriju Cibone opet tricom pokreće Gnjidić, a uz razigranog Damira Markotu i Roka Prkačina sastav Ivana Velića u završnici treće četvrtine imao je najvećih 14 razlike (52:38).

Borac se nije predavao već je u posljednjih deset minuta preko Nikole Kočovića i Brycea Jonesa serijom 9:0 došao na 59:55, ali su Prkačin, Bilinovac i Markota bodove ipak ostavili u Zagrebu.

Markota (8sk) i Prkačin (11sk) su ubacili po 15 poena, Drežnjak 11, a Josip Bilinovac 7. Kod Borca Jones je ubacio 21, Kočović 18.

Cibona u nedjelju dočekuje Krku iz Novog Mesta.