ABA: Cibona preko Koper Primorske rutinski do druge pobjede…

Cibona je u 5.kolu ABA lige nadigrala Koper Primorsku 91:50 i upisala drugu uzastopnu pobjedu. Gost su samo u početnim minutama držali rezultatski priključak. Josip Bilinovac je ubacio 10 od prvih 12 poena Cibone koja je na isteku prve četvrtine vodila 21:11. Iako su Vukovi sredinom druge četvrtine pobjegli na 18 razlike (31:13) ipak su gosti nadu zadržali do poluvremena (37:27).

Serijom 18:5 Cibona je otvorila drugo poluvrijeme (55:32), a + 23 je imala i na isteku treće četvrtine. Igra Primorske se u potpunosti raspala u posljednjoj četvrtini, a svoje minute između ostalih sjajno je iskoristio mladi Lovro Gnjidić koji je ubacio 11 poena uz dva atraktivna zakucavanja. Najefikasniji je bio Josip Bilinovac (21), Krešimir Radovčić je dodao 11, a Roko Prkačin i Igor Marić po 10. Kod Primorske najefikasniji Urban Durnik (13).

Treba naglasiti da je prve minute u sastavu Cibone nakon povratka imao i Damir Markota.

”U samoj pripremi smo upozoravali da je ovo protivnik koji može stvoriti određene probleme ako ga se olako shvati. Igrači su to shvatili ozbiljno i nisu podcijenili protivnika. Rezultat te ozbiljnosti i pripreme je ovakav rezultat. Čestitam igračima na pristupu od prve do zadnje minute. Mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu...kazao je Ivan Velić apostrofirajući učinak Gnjidića ”Da, lani smo imali jedno dijete u obitelji, a sad ih imamo 5-6. Treba vremena da se sve to posloži i da se uigra tim. Drago mi je da ti igrači koji uđu s klupe dobro reagiraju. To je večeras bio mali Lovro. Drago mi je zbog njega da je imao dobru reakciju. Gnjidić je dosad u juniorskim utakmicama bio čisti razigravač, nije gledao na koš. Mislim da nije ni svjestan kakav ‘motor’ ima. To mora koristiti i uzeti šut, sjuriti se u prodor. On to može i te stvari ću i ubuduće tražiti od njega. On ima potencijala da bude combo igrač”…prenosi cibona.com

Cibona u srijedu dočekuje Sonik Puntamiku (18.00) u nastavku HT Premijer lige.