U 4.kolu ABA lige... Cibona do prve pobjede preko Cedevite….

U 4.kolu ABA lige Cibona je svladala Cedevitu 78:75 i upisala prvu pobjedu ove sezone koliko ima i Cedevita. Dvoboj u KC Dražen Petrović privukao je 2000 gledatelja koji su vidjeli zanimljivu utakmicu u kojoj je Cedevita u završnici prve četvrtine imala + 11 (21:10).  Cibona se nije predavala i preko ponajboljeg igrača Igora Marića, te Josipa Bilinovca i Brandisa Rossa uhvatila priključak (31:32). Cedevita je dobila poluvrijeme 42:36, a u trećoj četvrtini imala i 8 razlike (47:39). Marić kreira novi preokret  Cibone (12:2) za prednost 51:49.

Momčad Sita Alonsa u posljednjih deset minuta ušla je s + 2 (57:55), a nakon serije 7:0 imala + 9 (64:55). Na sedam minuta do kraja trener Cibone Ivan Velić zove minutu odmora nakon koje domaćini opet rade seriju i preko Filipa Bundovića, Marka Ljubičića i Bilinovca  vode 68:66 na četiri minute do kraja. U posljednje dvije minute ulazi se u egalu (70:70), a važnu tricu prvo ubacuje Marić, a nakon izjednačenja Cedevite (Ramljak) i Ljubičić za 76:73. Vitor Benite ubacuje samo jedno bacanje, a Marić oba i pobjeda ostaje u Tornju.

Marić je odigrao sjajnu utakmicu ubacivši 22 poena (trice 6/7). Dominic Gibert i Ross su dodali po 10, a Ljubičić 9 poena. Kod Cedevite James Bell je ubacio 17, a Elgin Cook i Marko Ramljak po 10.