Druga utakmica u nedjelju u Podgorici... ABA: Cedevita povela protiv Budućnosti na startu doigravanja…

foto.: Marin Sušić (aba-liga.com)

U prvoj utakmici polufinalne serije ABA lige Cedevita je u KC Dražen Petrović pred 3500 gledatelja slavila protiv Budućnosti Voli 90:83 i povela 1-0 u seriji na dvije dobivene utakmice. Drugi susret igra se u nedjelju u Podgorici, a eventualni treći 7.travnja u Zagrebu.

Cedevita je nakon slabijeg početka zadržala goste u egalu do poluvremena, a u nastavku na krilima raspoloženog dvojca Pullen- Cobbs stigla do pobjede. Jacob Pullen bio je kreator prednosti 65:59 na isteku treće četvrtine, a na manje od šest minuta do kraja Murić i Stipanović su povukli sastav Slavena Rimca do prednosti 76:68. Nakratko su se gosti vratili (76:73), ali razigrani Justin Cobbs i Elgin Cook ipak su usmjerili susret na stranu Cedevite.

Cobbs je ubacio 23, Pullen 20, Cook 14, a Andrija Stipanović 13 poena. Kod gostiju ponajbolji Earl Clark s 23 poena.

“Teška utakmica. Bilo je dosta nervoze s jedne i s druge strane. Prije svega bih želio zahvaliti publici što je došla ove godine u najvećem broju. Stvarno je bilo lijepo igrati pred toliko ljudi i podsjetilo me na neke dane koje ne viđamo tako često u Domu sportova i u Draženovom domu. U najavi utakmice sam rekao kako bih volio da ekipa izgleda i tako je izgledala. Jako puno puta trener hoće nešto pa ne tako ispadne. Danas smo odigrali pametno, s puno borbe i želje. Nadskakali smo ih, tako da svaka čast momcima. Znali smo da su stvarno jaki u skoku. Imaju visinu i igrače koji su agresivni na skoku. Imaju tendenciju odlaska na skok u napadu i u našoj prošloj međusobnoj utakmici u Podgorici su nam tu bili zadavali dosta problema. Dosta smo pričali o tim stvarima. Bitan je angažman. Fizički su oni snažniji, ali danas su to naši igrači dobro nadoknadili borbenošću i uključivanjem svih petorice igrača u skok. Bez obzira na dobru obranu i pažnju na skok u napadu, još uvijek su ih uhvatili 15 i radi se stvarno o jednoj ekipi koja je moćna u individualnoj kvaliteti i u skoku u napadu.”..kazao je Rimac nakon susreta, a prenosi kkcedevita.hr