U 22.kolu... Cedevita svladala Partizan…

U 22.kolu ABA lige Cedevita je u KC Dražen Petrović svladala Partizan 85:75. U neizvjesnoj utakmici momčad Jure Zdovca je u posljednjih pet minuta tricama Krušlina i Ukića stigla do prednosti 77:71, a nešto kasnije tricu je ubacio i Markota za 80:73.

Cedevitu je predvodio Damir Markota s 15 poena, a Roko Ukić i Džanan Musa su dodali po 14. Kod Partizana Kwame Vaughn je ubacio 20 poena, a Đorđe Gagić 14.

Cedevita je ovom pobjedom privremeno stigla na drugo mjesto gdje bi mogla i ostati ukoliko Budućnost Voli u ponedjeljak izgubi domaći susret protiv FMP-a.

“Bila je to dobra utakmica. Partizan je uvijek dobar, iako su došli bez dvojice glavnih igrača Williams-Gossa i Veličkovića. Oni su bez Williams-Gossa kod kuće razbili Budućnost. Dobro smo počeli, ali nam je ritam s izmjenama pao. Morali smo defanzivno odgovoriti na njihovu ekipu. Tu nismo dobro reagirali, tako da smo pali. Moglo smo to drugačije napraviti, no igrači zaslužuju da se vrate u ritam jer će nam u playoffu trebati svi. Uspjeli smo se vratiti, no šteta što smo dobili tricu na kraju prvog poluvremena jer nikad nije dobro kad suprotna ekipa uđe u svlačionicu s tricom. U drugom poluvremenu smo dobro nastavili, našli smo osam raspoloženih igrača, skratili smo rotaciju i na kraju zasluženo pobijedili.”..kazao je trener Cedevite nakon susreta, a prenosi kkcedevita.hr