Slaven Rimac debitirao pobjedom.... ABA: Cedevita preokretom slomila prvaka lige…

U 5.kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova svladala Budućnost Voli iz Podgorice 63:58. Tako je Slaven Rimac pobjedom debitirao na klupi prvaka Hrvatske, a kako je susret krenuo malo tko je vjerovao u pobjedu Cedevitu. Budućnost je na isteku prve četvrtine imala 16 razlike (25:9) koliko je bilo i na poluvremenu 36:20. Skromna napadačka večer nastavila se i u trećoj četvrtini, a prvu seriju koja je naznačila povratak Cedevite u utakmicu vidjeli smo sredinom posljednje četvrtine kada su Katić, Ramljak, Stipanović i Cobbs kreirali seriju 10:0 za minus četiri (50:46). Justin Cobbs je s pet uzastopnih poena doveo Zagrepčane na minus dva (53:51), a nakon prednosti Cedevite 58:55 i trice Jacksona za 58:58 ključnu tricu ispostavilo se ubacio je Domagoj Bošnjak za 61:58. Nemanja Gordić nije ubacio bacanja, a Cobbs je s linije slobodnih bacanja samo potvrdio drugu pobjedu Cedevite koja je zaokružila sjajan vikend naših klubova u ABA ligi gdje je Zadar slavio kod Partizana, Cibona kod Petrol Olimpije, a Cedevita na domaćem parketu protiv Budućnosti.

Cobbs je utakmicu završio s 23 poena. Toni Katić i James Bell su ubacili po 8. Kod Budućnosti najefikasniji Earl Clark sa 17 poena.