Budućnost slavila u trećoj utakmici polufinala... Cedevita ostala bez finala…

U trećoj utakmici polufinala doigravanja ABA lige Budućnost Voli je u ispunjenoj dvorani Morača u Podgorici svladala Cedevitu 72:57 i izborila finale. Na taj način Cedevita je završila svoj ovosezonski nastup u ABA ligi, a domaćini su susret prelomili početkom posljednje četvrtine u koju su ušli zaostatkom 46:45. Tada su napravili seriju 22:4 koja ih je odvela u finale.

Cedevita je pune tri četvrtine imala rezultatsku prednost, a u drugoj četvrtini i 11 razlike (22:11). Nakon prednosti na poluvremenu 32:28 momčad trenera Jure Zdovca u trećoj četvrtini imala je 8 razlike (38:30) i priliku da napravi veću razliku, ali slaba šuterska večer uz skroman napadački učinak vratila je domaćine u utakmicu koji su u furioznoj posljednjoj četvrtini rješili utakmicu.

Budućnost su predvodili Petar Popović (14) i Nikola Ivanović (13), a kod Cedevite jedini dvoznamenkast je bio Roko Ukić (12).