ABA: Cedevita ostala bez finala…

Košarkaši Cedevite nisu uspijeli izboriti finale ABA lige. U trećoj odlučujućoj utakmici u ispunjenom Draženovom domu bolja je bila Budućnost Voli iz Podgorice koja je slavila 78:73. Odlično otvaranje Cedevite koja je dobila prvu četvrtinu 21:10. Gosti se vraćaju u drugoj četvrtini koju otvaranju serijom 8:0, a na poluvremenu sastav Slavena Rimca ima prednost 41:39. Zagrepčani su poenima Ede Murića imali 7 razlike (54:47) u trećoj četvrtini, a Budućnost je preko Clarka i Gordića opet stigla na mini zaostatak (58:57) na ulasku u posljednju minutu. Nemanja Gordić i Earl Clark dovode goste u prednost 62:58, a posljednje izjednačenje Cedevita je imala pri rezultatu 62:62. Opet je Clark odigrao ključnu rolu ubacivši tricu, a James Bell dvicu pa je Budućnost imala +6 (70:64) na ulasku u posljednje tri minute. Uspio je Filip Krušlin ubaciti tricu za 71:73, ali ne i Jacob Pullen za 74:74, pa je aktualni pobjednik dobio mogućnost da brani naslov u finalu protiv Crvene Zvezde.

Clark s 19 i Gordić s 15 su predvodili momčad Jasmina Repeše, a kod Cedevite Justin Cobbs je ubacio 23, a Pullen 14 poena.