ABA: Cedevita Olimpija u završnici do pobjede protiv Cibone…

U 13.kolu ABA lige Cedevita Olimpija je slavila na gostovanju od Cibone 84:82. Vukovi mogu žaliti za propuštenom prilikom u ovom susretu jer su u posljednje dvije minute ušli s prednošću 80:76. Tada Ryan Boatright ubacuje tricu, a nakon što su Bundović i Hopkins ubacili bacanja za 82:81 promašeni zicer Tonija Katića iskoristio je Jaka Blažić koji je ubacio sva tri bacanja nakon osobne Gibsona. Pokušao je u posljednjem napadu Filip Bundović dva puta pogoditi tricu za pobjedu ali nije bio precizan. Cibosi su bolje otvorili susret (13:6), ali je brzo Cedevita Olimpija uzvratila serijom 20:4. Na poluvremenu je bilo 39:38 za goste, a u nastavku su Cibosi početkom posljednje četvrtine vodili i 8 razlike (69:61).

Boatright je predvodio Cedevitu Olimpiju sa 17 poena. Blažič je dodao 14, a Mikael Hopkins 13 poena. Kod Cibone Shane Gibson je ubacio 20, a Ivan Novačić 12 poena.