U 17.kolu ABA lige... ABA: Cedevita nadigrala Zvezdu…

U derbiju 17. kola ABA lige Cedevita je nadigrala dosad neporaženu Crvenu zvezdu 84:68. Odlična utakmica izabranika Slavena Rimca koji su izuzev prve četvrtine koja je pripala gostima 21:20 u nastavku dominirali što se već vidjelo u drugoj četvrtini. Na poluvremenu je bilo 49:33, a u nastavku je prednost samo rasla da bi u 33.minuti bila i 29 razlike (77:48).

“Ne bih htio umanjiti zasluge svojih igrača, ali mislim da treba biti iskren i reći da smo uhvatili Zvezdu u jednom trenutku kad oni nisu u idealnoj situaciji jer u utorak igraju utakmicu protiv Limogesa koju moraju dobiti da bi ostali u utrci za prolazak u četvrtfinale Eurokupa. Tu nije bilo i Zirbesa, koji im je jako bitan. Osim prvih pet-šest minuta, kad su oni pogodili neke šuteve i kad smo mi napravili par grešaka, kod nas je sve dobro izgledalo. Odigrali smo dobro obrambeno, energetski i trčali smo. U zadnjoj četvrtini su oni pogodili par šuteva, a mi smo napravili par grešaka u napadu. No, bio bih zadovoljan i s pobjedom od pola koša, a sve ostalo je bonus.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite, a prenosi kkcedevita.hr

Jacob Pullen s 15 i Justin Cobbs s 14 su predvodili Cedevitu, dok je kod Zvezde najviše ubacio Ognjen Dobrić (17).