TRICOM LUKE LJUBIČIĆA RUDEŠU BODOVI NA VELESAJMU, ŠKARA PRESUDIO DUBRAVI... A-2 (M): RUDEŠU DERBI, HERMES TEŠKO KROZ DUBRAVU…

Danas su igrane dvije utakmice 12.kola A 2 muške lige centar u kojima su pobjede pripale gostima. Rudeš je tricom Luke Ljubičića tri sekunde prije kraja slavio kod Mladosti, a Hermes Analitica je uspijela osvojiti značajne bodove u Dubravi.

KK Furnir
Karlo Kos 18, Mislav Oršanić 12, Zvonimir Ćutuk 8, Nikola Mažar 8, Fran Vujić 7, Antonio Stojić 5, Dario Gazić 5, Ivan Bjelanović Nimac 2, Goran Perković 2, Petar Perić 0, Rafael Gašpar 0, Tomislav Antolović 0.
Hermes Analitica
Josip Škara 23, Hrvoje Garafolić 15, Damir Mijić 10, Željko Jović 7, Julijan Rajič 6, Goran Fodor 5, Josip Križanović 4, Hrvoje Sertić 3, Luka Belamarić 0, Ivan Atelj 0, Robert Buzjak 0, Lovro Mandalinić 0.

Hermes Analitica je unatoč 18 poena viška na poluvremenu (49:31) spašavala pobjedu u Dubravi. Drugo poluvrijeme domaćini su otvorili serijom 14:2 i došli na zaostatak (45:51). Gosti su nakon trice Hrvoje Sertića imali 15 razlike (60:45), ali je uzvratila Dubrava novom serijom 19:7 i u zadnje dvije minute ušla sa zaostatkom 67:70. Tada nije iskoristila dva otvorena šuta za tri poena što je kaznio dojučerašnji igrač Dubrave Josip Škara i svojom trećom tricom osigurao gostima vrijedne bodove. Škara je ubacio 23 poena, a Hrvoje Garafolić 15. Analitičari su igrali bez svog najboljeg ”zaštićenog” igrača Karla Uljarevića, a Dubrava bez Stjepana Bešlića. Raspoložen je bio junuor Dubrave Karlo Kos koji je ubacio 18 poena (6 sk), a Mislav Oršanić je dodao 12. Bila je to dvanaesta uzastopna pobjeda Hermes Analitice protiv Dubrave na zadovoljstvo gostiju.

” Drugo poluvrijeme smo jako loše krenuli i počeli smo silovati igru jedan na jedan. Izgubili smo nekoliko lopti što nas je Dubrava kaznila kontrama. Uveli su nas brzo u bonus u trećoj četvrtini. Na sreću Škara je zabio dva teška šuta što nas je spasilo. Dubrava izgleda puno bolje nego u prvom dijelu i neće nikome biti lagano u Dubravi”…kazao je Zvonimir Mravak, trener Hermes Analitice.

Dubrava je odigrala puno bolje drugo poluvrijeme i nagovjestila izlazak iz rezultatske krize (osam uzastopnih poraza), pa će nakon susreta trener Ivan Kapov kazati ” Imali smo dva šuta za izjednačenje na kraju koja nisu ušla. Mi smo utakmicu izgubili u prvom poluvremenu i jako se teško bilo vratiti u nastavku. Dečki su napravili dodatni napor u drugom dijelu gdje smo podigli agresiju u obrani, ali da bi se utakmica dobila mora se od starta krenuti maksimalno, što mi večeras ipak nismo. Mislim da smo bili malo impresionirani u prvom dijelu ”.

Mladost 13 13 24 7 57
Dinamo Zagreb 9 16 11 23 59
16.01.2016. / 18:00 26:25 31:34
Mladost
Luka Barišić 18, Tomislav Đurinović 14, Toni Perković 7, Matej Gašpert 7, Luka Pešut 4, Marin Mihalić 3, Darko Bajo 2, Filip Varga Brzica 2, Dario Kuzmanović 0, Antonio Jordano 0, Marko Montana 0, Leon Dubroja 0.
Dinamo Zagreb
Mario Galić 12, Marko Dmitrović 10, Mario Štirjan 9, Bruno Perić 7, Ivan Radman 5, Luka Ljubičić 5, Marko Jurič 5, I Ćavar 4, Filip Torić 2, Ivan Skorupan 0, Tomislav Cvitković 0, Matej Nakić 0.

Mladost je ispustila 14 poena prednosti na početku posljednje četvrtinee u domaćem susretu protiv Rudeša. U pravom derbiju kola i tvrdoj utakmici  s malim brojem poena pobjedu gostima donijela je trica Luke Ljubičića tri sekude prije kraja.