U PRVOJ UTAKMICI 12.KOLA... A-2 (M): MAKSIMIR U PRODUŽETKU SLOMIO SESVETE…

U prvoj utakmici 12.kola Maksimir je kao domaćin nakon produžetka svladao Sesvete 97:92 i ubilježio prvu domaću pobjedu ove sezone, a vrlo značajnu u borbi za ostanak u ligi. Domaćini su bolje otvorili susret, a nastavak su nešto bolje igrale Sesvete koje su u trećoj četvrtini imale i deset razlike. U neizvjesnoj završnici obje momčadi su mogle do pobjede, a produžetak su bolje odigrali domaćini koji su tricom Freda Krajačića i važnim koševima Frane Mirkovića stigli do prednosti 88:83 koju su sačuvali do kraja susreta.

Druga liga Centar, 12. kolo 1. 2. 3. 4. PR. Kraj
Maksimir 23 18 23 17 16 97
Sesvete 20 25 19 17 11 92
15.01.2016. / 19:45 41:45 40:36
Maksimir
Hrvoje Kravos 22, Domagoj Stojanović 20, Ivan Vukičević 19, Fred Krajačić 15, Goran Kragulj 9, Frano Mirković 6, Karlo Krištić 6, Nikola Matijević 0, Sven Papišta 0, Petar Pavao Lacić 0, Filip Madžarac 0, Dominik Teskera 0.
Sesvete
Dario Papak 25, Filip Bašljan 14, Ivan Perković 13, David Blažev 11, Nikola Raguž 9, Philip Babić 8, Martin Juršić 6, Marijan Vlašić 4, Mirko Semren 2, Antonio Mišić 0, Domagoj Barac 0, Marko Krajina 0.

Tako je Maksimir i drugi puta ove sezone svladao Sesvete. Domaću momčad su predvodili Hrvoje Kravos (22, 6 as), Domagoj Stojanović (20, 5 as, 6 il) i Ivan Vukičević (19, 12 sk). Kod gostiju Dario Papak je ubacio 25 (14 sk). Filip Bašljan je dodao 14, a Ivan Perković 13.

Fred Krajačić i Maksimir slavili u produžetku

Nakon susreta trener Maksimira Nikola Sambolić ističe važnost ove pobjede ” Psihički jako teška utakmica i značajna pobjeda. Čestitam dečkima na velikoj pobjedi u utakmici koja je bila borbena. Okrećemo se slijedećem susretu protiv Dubrave koja će biti također jako teška”. Sesvećani mogu žaliti za svojim prilikom, posebno u završnici četvrte četvrtine ” Previše grešaka s naše strane, promašenih bacanja i poklonjenih kontranapada. Nismo igrali ono što smo se dogovorili”…ističe trener Tomislav Vouk.