GORICA POBJEDOM PROTIV ZAGREBA IZBORILA LIGU ZA PRVAKA... ZAVRŠEN PRVI DIO SEZONE…

Utakmicama posljednjeg 22.kola završen je prvi dio sezone u A 1 lige za muške. Vodeći Zagreb poražen je u Velikoj Gorici od domaće Gorice 82:75 koja je na taj način izborila nastup u ligi za prvaka u kojoj će uz Zagreb i Goricu još igrati Splt, Šibenik i Kvarner 2010 iz Rijeke, te ABA ligaši Cedevita, Cibona i Zadar. Liga za prvaka starta 2. travnja.

Zagreb je u Gorici sredinom druge četvrtine bio u zaostatku 39:21, a u posljednjih pet minuta susreta stigao do izjednačenja, a poenima Ivana Batura i do prednosti 70:67 u 37.minuti. Ipak domaćini su brzo uzvratili tricom Mašića, te poenima Konjevića i Prgometa stigli do desete pobjede koja ih je odvela među osam najboljih klubova. Goricu je predvodio Konjević s 30 poena, a kod Zagreba Batur je ubacio 19, a Mileković 11 poena.