TEŽE OD OČEKIVANOG SVLADALI ŠKRLJEVO... ZAGREB STARTAO POBJEDOM…

Košarkaši Zagreba domaćom pobjedom protiv Škrljeva 82:78 otvorili su novu sezonu u A-1 ligi. Bila je to utakmica u kojoj su Mravi teže od očekivanog došli do pobjede s obzirom da su samo četiri dana ranije u Kupu Krešimira Ćosića istog suparnika na gostovanju svladali 99:71.

Gosti su u Trnskom na poluvremenu imali prednost 42:34 nakon što su napravili seriju 23:8. Vodilo je Škrljevo do završnice treće četvrtine kada su Marčinković i Vitali vratili prednost 60:59, a u posljednjih deset minuta se ušlo u egalu (62:62). Završnica utakmice bila je više nego uzbudljiva. Davor Konjević je ubacio tricu za prednost Škrljeva 76:75, a u završnici mirniji s linije slobodnih bacanja bili su domaćini koje su predvodili Pavle Marčinković (24), Toni Vitali (20) i Luka Božić (17). Kod Škrljeva Konjević je ubacio 24 poena.