ZAGREBU DERBI U TRNSKOM, CEDEVITA LAKO PROTIV ZABOKA... ZAGREB BOLJI OD SPLITA, CEDEVITA OD ZABOKA…

Večeras su u Zagrebu igrane dvije utakmice A-1 lige. U prvoj je Zagreb u Trnskom svladao Split 93:84, a u drugom susretu Cedevite je Domu sportova bila bolja od Zaboka 112:81.

HT Premijer liga (m), 10. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
KK Zagreb 23 18 27 25 93
KK Split 28 9 17 30 84
06.12.2016. / 18:00 41:37 52:47

Zagreb se nakon visokog poraza u Šibeniku vratio domaćom pobjedom protiv Splita koji je dobio prvu četvrtinu 28:23, a u 17 minuti i posljeddnji puta imao prednost 35:29. Zagreb je do poluvremena (41:37) napravio seriju 12:2, a u završnici treće četvrtine Toni Vitali i Luka Božić slažu prednost 68:54. Nakon trica Henrika Širka i Mate Kalajžića gosti su zaprijetili u 37.minuti (81:77), a sve dvojbe su rješili Božić i Pavle Marčinković (trica). Zagreb su predvodili Božić (27), Marčinković (21) i Ante Krapić (17), a kod Splita najviše 19 poena je ubacio Širko.

HT Premijer liga (m), 9. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Cedevita 30 28 26 28 112
Zabok 20 21 21 19 81
06.12.2016. / 19:00 58:41 54:40

Cedevita je na krilima Filipa Bundovića susret protiv Zaboka otvorila s prednošću 14:6, a do poluvremena stigla na + 17 (58:41). Raspoloženi Hopson, Musa, Rogić, Arapović i Bundović nisu dozvolili opuštanje u nastavku susreta, pa je momčad Danijela Lutza na kraju stigla do uvjerljivih + 31 u kojeje Scotty Hopson  ugradio 24 poena. Džanan Musa  je dodao 18, Roko Rogić 16 poena, a Marko Arapović 15 poena. Kod Zaboka Sven Smajlagić je ubacio 27 poena.

1. KK Split 10 8 2 4 - 0 4 - 2 808 733 +75 18
2. GKK Šibenka 9 8 1 4 - 0 4 - 1 820 659 +161 17
3. KK Jolly JBS 9 8 1 5 - 0 3 - 1 771 649 +122 17
4. Cedevita 9 7 2 4 - 1 3 - 1 801 670 +131 16
5. KK Zagreb 9 6 3 4 - 1 2 - 2 739 742 -3 15
6. KK Vrijednosnice Osijek 9 5 4 3 - 1 2 - 3 666 662 +4 14
7. Zadar 8 5 3 3 - 1 2 - 2 640 637 +3 13
8. Cibona 7 5 2 4 - 1 1 - 1 614 542 +72 12