U 9.KOLU ANALITIČARI NADIGRALI ŠKRLJEVO, ZAGREB PORAŽEN U ŠIBENIKU... PRVA POBJEDA HERMESA, VISOK PORAZ ZAGREBA…

Deveto kolo A-1 lige donijelo je prvu pobjedu Hermes Analitice koja je na domaćem parketu nadigrala Škrljevo 97:77. Gosti su na startu poveli 2:0 i imali još jednu prednost sredinom treće četvrtine kada je Antonio Boban ubacio tricu za 56:54. Završnicu treće četvrtine obilježili su Dario Gazić i Lovro Mandalinić (71:66), a Analitičari su predvođeni Hrvojem Garafolićem (21), Julijanom Rajičem (16) i Markom Raičem (14) odigrali puno bolju posljednju četvrtinu i zasluženo stigli do premijernog prvoligaškog slavlja.

Na Baldekinu u derbiju kola Šibenik je uvjerljivo nadigrao Zagreb 108:73 u utakmici koja je praktički bila gotova nakon prve četvrtine koju su ”Građani” dobili s 29:7, a na poluvremenu imali velikih 56:27. Mravi su bili pred pravom katastrofom na kraju treće četvrtine (91:47), a u posljednjih deset minuta uspijeli tek ublažiti ovaj poraz u koji je Luka Božić ugradio 15 poena, a domaćine je predvodio Roko Badžim (24).