U NEDJELJU (12.00) ZAGREB DOMAĆIN ALKARU... ANALITIČARI ISPUSTILI POBJEDU U GORICI…

Josip Škara (Hermes Analitica)

U subotu su igrane tri utakmice 8.kola A-1 lige. Najzanimljiviji susret odigran je u Velikoj Gorici gdje je domaća Gorica nakon dva produžetka svladala Hermes Analiticu. Zagrepčani su u ovom susretu bili najbliže pobjedi od svih dosadašnjih dvoboja u A-1 ligi. Početkom drugog poluvremena su imali 7 koševa viška (48:41), a krajem treće četvrtine i + 8 (60:52). Na tri minute do kraja Hrvoje Garafolić je ubacio tricu za + 8 (84:76), a nešto kasnije i Marko Raič za 87:79. Kada se činilo da bodove odlaze u Zagreb jer je Hermes Analitica imala 7 razlike na 30 sekudni do kraja Vrbica, Petrović i Turić omogućuju produžetak Gorici, a tregičar Analitičara je bio Josip Škara koji je uz promašena bacanja izgubio i loptu. U dva odigrana produžetka domaćini su uspijeli uhvatiti značajnu pobjedu u koju je Mašan Vrbica ugradio 35, a Marko Petrović je dodao 28 koševa. Kod Hermes Analitice Garafolić je ubacio 22, a Ivan Svoboda 16 poena.