Cibona pobjedom zaključila drugi krug domaćeg prvenstva…

U zaostaloj utakmici 16.kola HT Premijer lige Cibona je u svojoj dvorani slavila protiv Alkara 99:88. Bio je to treći susret Vukova u četiri dana što se osjetilo i u igri Cibosa koji su nasuprot sebe imali šuterski raspoloženi Alkar koji je sredinom treće četvrtine imao šut za tricu 12/14. Da se gosti neće tek tako predati pokazala je prva četvrtina koju je Terek Echols završio tricom za prednost Cibone 28:25. Na poluvremenu je bilo 55:47, a prednost Vukova 82:64 krajem treće četvrtine istopila se u prvih šest minuta posljednje četvrtine kada su Sinjani napravili seriju 14:3 i stigli na minus 5 (85:80).

Poslije trice Ivana Kučana gosti su na nešto više od tri minute prija kraja bili opet na minus 5 (88:83), ali su Darko Planinić i Mateo Drežnjak ipak rješili sve dvojbe.

Cibonus u predvodili Planinić (22) i Drežnjak (16), a Roko Prkačin (10sk) i Ivan Novačić su dodali po 10. Kod Alkara Echols je ubacio 24, a Kučan 17 poena.

1. Zadar 22 18 4 10 - 1 8 - 3 1828 1523 +305 40
2. Cibona 22 17 5 9 - 2 8 - 3 1992 1646 +346 39
3. Gorica 22 17 5 10 - 1 7 - 4 1934 1677 +257 39
4. KK Split 21 16 5 10 - 0 6 - 5 1868 1603 +265 37
5. Sonik Puntamika 22 12 10 8 - 3 4 - 7 1769 1850 -81 34
6. Zabok 22 11 11 6 - 5 5 - 6 1710 1753 -43 33
7. Adria Oil Škrljevo 22 11 11 6 - 5 5 - 6 1732 1805 -73 33
8. GKK Šibenka 22 10 12 7 - 4 3 - 8 1849 1932 -83 32