Prva liga (m): Cedevita Junior nakon produžetka pala u Splitu, Rudeš bolji od Sesveta, poraz Bosca…

Ovog vikenda igraju se utakmice 18.kola Prve muške lige. U prvom završenom dvoboju Univeristas je u Splitu nakon produžetka slavio protiv Cedevite Junior 97:91. Vodili su domaćini cijelim tijekom susreta (50:31 u 24.minuti), a CJ je produžetak izborila u posljednjih 90 sekundi kada je uspijela dostići prednost Splićana 81:73. Zagrepčane je do produžetka doveo razigrani David Ušić koji je ubacio posljednjih pet od devet poena. U produžetku je uz Brunu Rebića domaću momčad do pobjede povukla trica Lovre Štambuka.

Rebić je uz 32 poena imao 11 asistencija, Viktor Šarić 20 uz 9 skokova, a kod Cedevite Junior Ušić je ubacio 31 uz 11 skokova, Matej Bošnjak 17 uz 13 skokova, Karlo Lukačić 16 uz 7 asistencija, a Emir Šabić 15 poena.

Oslabljeni Bosco bez Kature i Puoa poražen je u Kaštelima 96:88. Zagrepčani su u 27.minuti preko raspoloženog Hrvoja Puljka imali 10 razlike (60:50), ali su domaćini uzvratili tricama Svaline i Rašetine pa se u posljednju četvrtinu ušlo u egalu (60:60). Puljko i Lovro Gnjidić kreiraju mini seriju za 65:60, uzvraća Toni Biočić koji zabija 11 uzastopnih poena (2 trice) i vraća domaćinima mini prednost (71:69). Marin Zrinić je poravnao (71:71), a susret su odlučile trice Biočića i Ivana Rašetine, te polaganje Marina Vručinića za 79:71.

Vručinić je ubacio 23, Biočić 17, a Rašetina 16 poena. Kod Bosca daleko najbolji iskusni dvojac Puljko (27) i Zrnić (25). Mateo Vidović je dodao 13, a Gnjidić 10 poena.

Rudeš je i drugi puta ove sezone slavio protiv Sesveta i ovom pobjedom praktički potvrdio ostanak u ligi. Večeras je u Sutinskim vrelima bilo 86:73 u susretu u kojem su gosti prijetili do 11.minute kada su vodili 21:18. Tada slijedi serija Rudeša 13:1 koju je otvorio Ivan Radman, a nastavili Marko Jurič i Hrvoje Garafolić. Na poluvremenu je bilo 46:33. U nastavku momčad Josipa Bulajića nije ozbiljnije ugrozila pobjedu Rudeša kojeg su predvodili Ivan Nakić Vojnović s 26 poena (12 skokova), Jurič (19p, 15 sk, 4 as) i Garafolić (13p, 11 sk, 7 as)

”Čestitam Sesvetama na velikoj borbi. Mi smo uspijeli u jednoj teškoj i rastrganoj utakmici koja je značila puno jednima i drugima u nekim trenucima iskontrolirati skok u napadu i obrani i to nam je donijelo prevagu u ovom teškom susretu”..naglasio je trener Rudeša Milan Ličina.

Sesvete su nakon tri uzastopne pobjede doživjele dva uzastopna poraza koja su ih opet vratila u tešku borbu izbjegavanja preposljednjeg mjesta. Philip Babić (19), Dario Papak (18) i Karlo Kos (14)  bili su bolji od ostalih, a trener Bulajić nakon susreta nije skrivao razočarenje ”Pokušali smo iznenaditi Rudeš sa zonom i praktički smo cijelu utakmicu igrali zonu, ali jednostavno smo nekako potonuli nakon utakmice protiv Omiša. Oni su nas nadigrali taktički, a kretanje ispod koša nismo mogli braniti. U napadu smo dosta promašili zicera i čestitam Rudešu na pobjedi”.

Zapruđe sutra (nedjelja) gostuje u Dubrovniku.