Zagrebu gradski derbi protiv Medveščaka…

U 2.kolu Premijer lige, skupina sjever za košarkašice Zagreb je na svom parketu slavio protiv Medveščaka 61:47 i tako upisao drugu pobjedu. Ekip Željka Ciglara imala je furiozno otvaranje (16:2) gdje su dominirale Gabriela Grizelj i Pineau Maelys. Brzo je stigao odgovor Medveščaka koji je preko Ane Petrak, Anđele Strize i Marte Nimac napravio preokret i sredinom druge četvrtine poveo 27:22. Uzbuđenjima u prvom dijelu nije bio kraj jer je Zagreb napravio seriju 16:4 i nakon dvadeset minuta vodio 38:31. Treću četvrtinu tricom je otvorila Anja Škara (41:31), a Medveščak u nastavku više nije uspio stići do novog preokreta. Sastav Viktora Kovača u nekoliko navrata bio je na minus 3, a sve nedoumice su rješile Grizelj i Viktorija Ćurić kada su dvije minute prije kraja odvele Zagreb na 11 razlike (58:47).

Francuskinja Maelys s 18 i Grizelj sa 17 poena su predvodile Zagreb, a kod Medveščaka uvjerljivo najbolja AnaPetrak s 19 poena i 8 asista.

”I ovu utakmicu smo kao i protiv Požege odlično otvorili. U jednom malom periodu smo odigrali konfuzno pa nas je Medveščak kaznio i poveo. Ipak nakon minute odmora smo se uspijeli probuditi i preokrenuti rezultat koji smo u nastavku održavali i mislim zasluženo pobjedili.”..kazao je trener Zagreba Željko Ciglar.

”Loše smo obranbeno ušli u utakmicu što nam se u ovoj dvorani događa drugi puta zaredom. Teško mi je reći iz kojeg razloga. Kasnije kada smo uspijeli uspostaviti obranu pokazali su se problemi koje mi trenutno u napadu imamo. Praktički smo sastav kompletirali jučer i uz sve probleme koje smo imali kroz pripreme to se vidi na igri. Mi nemamo ni blizu još uvijek dovoljni automatizam igre u napadu. Trebali smo to obranom nadoknaditi, a to nam je samo na momente uspijevalo. Drugi problem je bio što nismo imali ni poena iz kontranapada”…kazao je trener Medveščaka Viktor Kovač.

Sutra (nedjelja) Trešnjevka 2009 gostuje u Požegi.