Zagreb ostao bez Lige za prvaka…

U zaostaloj utakmici 5.kola Premijer lige, skupina Sjever košarkašice Zagreba uvjerljivo su poražene u Osijeku kod domaće Murse Vros 72:42 i tako ostale bez nastupa u Ligi za prvaka. Zagrepčankama je trebala pobjeda u Osijeku ili poraz manji od 18 razlike s kojim bi u posljednjem nastupu protiv Trešnjevke 2009 tražile put do trećeg mjesta. Osječanke su bile uvjerljive, a predvodila ih je Sena Matešić s 28 poena i 16 skokova.

Zagreb je iz igre šutirao tek 25 posto, a nada u poraz manji od 19 razlike tinjala je do početka posljednje četvrtine (50:33). Mursa Vros je posljednjih deset minuta otvorila serijom 21:2 za uvjerljivu pobjedu. Uz Matešić izdvajamo 9 poena Petre Šimunić i 8 Ksenije Šarlija. Kod Zagreba Anja Škara je ubacila 15, Nika Čić 9 poena.