WABA: Trešnjevka 2009 upisala prvu pobjedu

U 5.kolu WABA lige košarkašice Trešnjevke 2009 upisale su prvu pobjedu. Zagrepčanke su u dvoboju klubova bez pobjede slavile protiv Orlova iz Banja Luke 86:68. Gošće su rezultatski priključak držale do sredine druge četvrtine kada su i vodile 31:29. Tada je ekipa Deana Nemeca do poluvremena napravila seriju 18:3 i u treći period igre ušla s +13 (47:34). Seriju je tricom započela Nika Muhl, a nastavile Barbara Turkalj, Josipa Pavić i Marta Savić. U nastavku je prednost i rasla, a pobjeda nije došla u pitanje.

Turkalj je ubacila 18, Savić 14 (7 sk), Muhl 13 (12 as, 7 os.l), Anđela Katavić 12, a Pavić 11 uz 16 skokova. Orlove je predvodila Jelena Nikpaljević (19).

Trešnjevka 2009 u subotu gostuje kod Zagreba, a u srijedu u Banovićima (BiH) u 6.kolu WABA lige.