Trešnjevka 2009 upisala treću, Medveščak drugu pobjedu…

U 3.kolu Premijer lige skupina Sjever za žene Trešnjevka 2009 je u Domu sportova slavila protiv Murse Vros iz Osijeka 76:58 i upisala treću pobjedu. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena (34:31) početkom treće četvrtine gošče su preko Ksenije Šarlije posljednji puta izjednačile (34:34), a onda je sastav Deana Nemeca napravio seriju 12:0 za prednost 46:34. Tu prednost Trešnjevka 2009 je održavala do kraja susreta, a Mursa Vros je najbliže stigla u 28.minuti (48:42).

Zagrepčanke je predvodila Nika Rodek s 19 poena. Josipa Jurič je dodla 12, a Petra Jurić i Hana Muhl (9 as) po 11 poena. Kod Osječanki najbolja Sena Matešić (20).

Medveščak je na Pešćenici nadigrao Plamen Požega 80:49. Gošće bez ozlijeđene Jelene Ivezić nisu uspijele ozbiljnije parirati Medekicama koje su već na startu povele 21:4, a do poluvremena napravile 27 razlike (43:16). U nastavku je sastav Viktora Kovača rutinski priveo susret kraju uz informaciju da se svih 12 igračica upisalo u strijelce, a zapažene minute dobile su i najmlađe Jakovljević, Leovac i Krajinović. Najefikasnija je bila Lea Hajdin s 15 poena i 9 skokova. Anđela Strize je dodala 14 uz 7 osvojenih lopti. Kod Plamen Požege najbolja Andrea Lynn (14p, 11sk)

Zagreb sutra (nedjelja) gostuje kod FSV-a.