Splićanke uzele bodove Zagrebu…

U 3.kolu Premijer lige za ostanak košarkašice Zagreba su doživjele domaći poraz od Splita 58:52. Gošće su bile bolje tri četvrtine, a Zagreb je serijom 12:0 stigao na korak od preokreta (52:55), ali nije uspio stići do druge pobjede.

”Ne bih rekao da je ovo neočekivan poraz jer smo igrali bez centra, a izgubili smo tri igračice iz prvog dijela sezone. Pristup u prvom poluvremenu nije bio onakav kakav bi trebao biti jer nam je u goste došla ekipa koja nema centra, ali dobro trči i šutira i u krajnjem slučaju želi ostvariti pobjedu. Na kraju smo kod tri razlike imali i loptu, ali izgubili smo je. Za drugo poluvrijeme nemam što curama zamjeriti. Split je zasluženo dobio utakmicu, a mi moramo svoju šansu tražiti negdje drugdje i biti barem predzadnji da ostanak pokušamo izboriti s drugoplasiranom ekipom iz Prve lige”…kazao je Željko Ciglar, trener Zagreba.

Ana Miše (15) i Nives Džafić (12) su predvodile Split, a kod Zagreba Nikolina Vlašić je ubacila 21, Viktorija Ćurić 16, a Antonija Jurić 10 (8sk).