Rastrčana Trešnjevka nadigrala Medveščak…

U zagrebačkom derbiju 8.kola Premijer lige za prvaka košarkašice Trešnjevke 2009 su kao domaćin nadigrale Medveščak 76:56 i tako zaustavile niz Medekica od pet uzastopnih pobjeda. Raspoložena Anja Škara već je u prvoj četvrtini ubacila 11 poena za prednost Trešnjevke 23:11. Od slabog ulaska u utakmicu Medveščak se ni u drugoj četvrtini nije uspio oporaviti pa su uz Škaru, Brunu Obratov i Anju Majstorović svoj obol za +15 Zelenih na odmoru (39:24) dale i najmlađe Trešnjice Lucija Banović i Tihana Pavičić. Banović je dominirala i u završnici treće četvrtine kada je Trešnjevka otišla na +26 (62:36). Imao je sastav Deana Nemeca i +31 početkom posljednje četvrtine, a Medveščak je u završnici uspio tek ublažiti poraz.

”Čestitam mojim igračicama na odličnoj utakmici i pobjedi koju smo ostvarili zaista na impresivan način, a pogotovo kada znamo u kakvim smo problemima. Danas nam je uspijela pomoći Josipa Jurić, a posebno bi pohvalio naše mlade Luciju Banović i Tihanu Pavičić. Sve ono što smo se dogovorili u pripremi utakmice to smo uspijeli prenijeti na parket i dobiti Medveščak na jedan drugačiji način. Imali smo jako dobar šut i uz način igre u obrani sve nam je to donijelo ovu pobjedu vrijednu samopouzdanja nakon tri poraza i pokazatelj da se radom može puno toga napraviti”..kazao je trener Trešnjevke Dean Nemec nakon susreta.

”Predvidio sam tešku i neizvjesnu utakmicu, a ona je bila teška za nas, a neizvjesna nije bila. Nažalost odigrali smo izrazito lošu utakmicu i daleko od onoga što smo igrali prije tjedan dana, a tu prvenstveno mislim što se tiče tonusa i koncentracije. Kad tako igramo onda je ovakav rezultat”..vidno razočaran bio je Viktor Kovač, trener Medveščaka.

Škara je predvodila Trešnjevku s 22 poena i 11 skokova. Banović (8sk) je ubacila 12, a Majstorović 10 uz 8 skokova. Medveščak je imao duplo manje skokova, a tek se Anđela Strize s 22 poena izdvojila s napadačkim učinkom. Ana Petrak je dodala 10.