Prva liga (ž): Medveščak u završnici slomio Zagreb, Trešnjevka slavila u Puli…

Danas su igrane tri utakmice 14.kola Prve ženske lige. U zagrebačkom dvoboju Medveščak ja kao gost slavio kod Zagreba 69:53. Tri četvrtine je Zagreb kojeg s klupe vodi Željko Ciglar parirao Medekicama koje su na isteku treće četvrtine bile u zoastatku 47:44. Furioznih 23:2 Medveščaka u prvih sedam minuta posljednje četvrtine kada su na krilima Mirne Mazić i Anđele Strize slomile Zagreb koji je bolje otvorio utakmicu (23:15), a na poluvremenu je bilo 30:30.

Mazić je utakmcu završila s 24 poena i 13 skokova, a Strize je uz 22 poena imala 7 asistencija. Kod Zagreba uvjerljivo nabolja Viktorija Ćurić (23).

”Katastrofalno smo ušli u utakmicu i ta loša igra prvenstveno u obrani nam je dovela utakmicu u jednom lošem smjeru ili ponoru iz koje smo se čupali tri četvrtine. Pokazali smo na kraju da imamo karakter i da možemo dobiti utakmicu koja je u dobrom dijelu izgledala izgubljeno. Nismo imali koševe iz kontranapada bez kojih naša ekipa teško igra. To je posljedica slabe obrane, a nekakva normalna obrana je ona koju smo odigrali u zadnjoj četvrtini i to se osjetilo na rezultatu”..kazao je nakon susreta trener Medveščaka Viktor Kovač.

”Pa moram reći iskreno da moram biti zadovoljan s obzirom da mi je ovo prva utakmica s ovim djevojkama i s obzirom da imamo dosta igračica koje su bile ozlijeđene i sada se vraćaju. Dok smo imali snage nosili smo se odlično s Medveščakom. Prvu četvrtinu smo odigrali odlično. U drugoj četvrtini smo nakon rotacija izgubili prednost i bio je egal. Treću četvrtinu smo odigrali korektno i u obrani i u napadu i dobili tri razlike. Nažalost u zadnjoj četvrtini nije bilo snage i ovaj rezultat je zaslužena pobjeda Medveščaka, ali mislim da je na kraju malo previsok u odnosu na ono što smo cijelu utakmicu pokazali…kazao je novi strateg Zagreba nakon susreta

Trešnjevka je na gostovanju kod najslabije ekipe lige Pule slavila 86:69 uz 22 poena Barbare Turkalj i 19 Josipe Pavić. Zagrepčanke su osjetniju prednost napravile u trećoj četvrtini koju su dobile 22:6.