Medveščak u nastavku nadigrao Trešnjevku, Zagreb korak od lige za prvaka…

U večerašnjim utakmicama Premijer ženske lige Sjever vidjeli smo uvjerljive pobjede Medveščaka i Zagreba. Medveščak je na Pešćenici nadigrao Trešnjevku 2009 65:46, a Zagreb je bio bolji od Murse Vros 72:53.

Medveščak je uzvratio Trešnjevci za poraz u prvom krugu, a ujedno ovom pobjedom izborio ulazak u ligu za prvaka. Oslabljena Trešnjevka na krilima Hane Muhl sredinom druge četvrtine je imala 8 koševa viška (25:17). Do odmora su Medekice preko Nimac, Jakovljević i Mandić uhavtile rezultatski priključak (29:30). U treću četvrtinu ušao je jedan novi Medveščak koji je u tom pseriodu igre dopustio gošćama samo četiri poena. Kreator serije je bila Anđela Strize koja je ubacila prvih osam poena, šest je dodala Marta Nimac, a polaganjem Ane Mandić sastav Viktora Kovača imao je 11 razlike (45:34) na ulasku u posljednju četvrtinu. Raspoložena Strize koja je utakmicu za završila s 22 poena odvela je Medveščak na +22 (59:37). Nimac je dodala 11, a Ana Petrak 10 uz 8 asista i 8 skokova Kod Trešnjevke Muhl je utakmicu završila sa 16 poena i 5 asista. Petra Jurič je dodala 10 uz 8 skokova.

”Dobro smo krenuli utakmicu i radili ono što smo se dogovorili. Došao je pad, a već krajem druge četvrtine smo bili u problemima što se tiče rotacije i fizičke i psihičke iscrpljenosti. Drugo poluvrijeme su sve loše stvari koje radimo došle do izražaja i tu se nismo uspijeli nametnuti Medveščaku ni taktički ni mentalno. Danas je Medveščak bio puno bolji, a mi se moramo okrenuti rješavanju problema u pristupu jer će nam u ligi za prvaka svaka utakmica biti ovakva. Danas smo bili bez pet igračica i teško je tako igrati bez rotacije”..kazao je trener Trešnjevke Dean Nemec.

”Ostvarili smo prvi cilj, a to je plasman u ligu za prvaka i ja na tome moram čestitati igračicama i svima u klubu na rezultatu do kojeg nije bilo tako lako doći kako se mislilo uoči sezone. Ja i dalje tvrdim da je liga jača nego prošle godine, a posebno naša skupina. Imali smo turbulentan pripremni period što se odrazilo na početku sezone. Ovo je bila zahtjevna utakmica prije svega fizički i mentalno. Mi smo imali taj pritisak i tražili smo ovu pobjedu jer su nam ostala još dva gostovanja, a na njima je uvijek teže. Taj mentalni pristisak se osjetio u prvih 15 minuta. Želimo ispraviti neke stvari i unaprijediti onaj dio koji je bio dobar”..kazao je trener Medveščaka Viktor Kovač.

Zagreb je u utakmici koja je direktno odlučivala o trećem putniku u ligu za prvaka nadigrao Mursu Vros i za prolazak među tri najbolje ekipe dovoljan će mu biti poraz manji od 19 razlike u Osijeku ili pobjeda protiv Trešnjevke 2009. I Zagreb je kao i Medveščak briljirao u trećoj četvrtini (20:6) iako je od početka susreta bio u rezultatskoj prednosti. Osječanke su držale korak u utakmici pa su na odmoru imale samo minus 2 (36:34). U presudnoj trećoj četvrtini tricama Gabrijele Grizelj i Maelys Pineau sastav Željka Ciglara koji je isključen zbog dvije tehničke pogreške prvo odlazi na 11 razlike (49:38), a Antonija Jurić, Anja Škara i Viktorija Ćurić odličan period igre zaključuju s +16 (56:40). U posljednjih deset minuta Zagreb je ubacio četiri trice i imao najvećih +22 (69:47).

”Zaslužena naša pobjeda. Bojali smo se ove utakmice s obzirom da konstantno imamo problema s ekipom koja dolazi na trening jer su nas samoizolacije dovele u neugodnu situaciju. Zadnjih tjedan dana smo se uspijeli skupiti s ovih sedam naših kvalitetnih igračica i dobro smo trenirali i radili što se na kraju dobro pokazalo. Drago mi je u neku ruku što su me suci isključili jer je ekipa tada ”poludila” i napravila razliku, a to je karakter za kojeg se nadam da će nas krasiti i u Osijeku”..kazao je Željko Ciglar, trener Zagreba, a zadovoljstvo nije skrivala ni Viktorija Ćurić ” U trećoj četvrtini nakon isključenja trenera uspijeli smo se motivirati i okrenuti rezultat te upisali pobjedu koja nam jako puno znači”.

Ćurić je ubacila 18 poena, Pineau 14, Nikolina Vlašić 11, a Jurić 10 uz 9 asista. Kod Murse Vros najbolje Davorka Balić (16) i Sena Matešić (12).