Medveščak se revanširao Šibenčankama za poraz u Kupu…

Košarkašice Medveščaka upisale su treću uzastopnu pobjedu u Premijer ligi za prvaka. Večeras su na Pešćenici slavile protiv Šibenika 73:63 u utakmici gdje su gošće samo na startu tricom Ivane Dujić povele 5:4. Medveščak je preko Petrak, Hajdin i Strize napravio seriju 11:0 i poveo 15:5, a tu prednost je većinom kontrolirao u nastavku susreta. Na kraju prve četvrtine bilo je 20:12, a na poluvremenu 36:32 bez obzira što su Medekice u 14.minuti vodile 28:16, a Šibenik preko raspoložene Ivane Ujević serijom 12:0 stigao do izjednačenja (28:28).

Nakon trice Ane Petrak Medveščak je i u trećoj četvrtini imao 10 razlike (51:41), ali se Šibenik nije predavao i posljednji puta rezultatski zaprijetio na sedam minuta prije kraja kada je bilo 57:53. Serijom 7:0 koju su kreirale Mandić, Hajdin i Skorić susret je bio rješen.

”Zaslužena pobjeda Medveščaka koji je igrao nešto bolje nego na kup utakmici prije četiri dana. Mi smo jednostavno preniski za igranje ozbiljnije košarke jer bi morali puno više trčati i šutirati. Imamo na trenigu po četiri, pet, šest igračica jer su to cure koje rade. Većina njih trenira dva puta tjedno i u skraćenoj rotaciji nemožemo nametnuti trkački ritam jer jednostavno za to nemamo ni fond igračica, niti ozbiljnost treninga. Imamo velikih problema braniti visoke igračice i kontrolirati skok u obrani”…kazao je nakon susreta trener Šibenika Stipe Bralić.

”Ja moram čestitati svojim igračicama jer je se mentalno bilo izuzetno teško vratiti nakon poraza u četvrtfinalu Kupa u Šibeniku u srijedu. To je veliko postignuće da smo se mentalno vratili i bili dobri na ovoj utakmici. Izgledali smo u boljem tonusu nego Šibenik. Međutim iako je utakmica cijelo vrijeme bila na našoj strani oni su neugodna ekipa i po strukturi petorke i šuterskom potencijalu i morali smo odigrati dobro da bi ovu utakmicu dobili”…zadovoljan je mogao biti trener Medveščaka Viktor Kovač.

Lea Hajdin sa 17 poena i 14 skokova je predvodila Medveščak. Petrak je dodala 16 uz 8 asistencija, Anđela Strize 12, a Ana Mandić 10 poena. Šibenik je predvodila Ujević sa 27 poena, a Dujić je dodala 11.