Medveščak projurio kroz Zadar, sedam trica Katavić u Požegi…

Lucija Skorić (foto: FB Regional Expres)

Braniteljice naslova košarkašice Medveščaka pod vodstvom novog trenera Viktora Kovača uvjerljivo su otvorile novu sezonu u Prvoj ligi. Na gostovanju u Zadru Medekice su slavile 80:56. Sjajno otvaranje i prednost 18:1 ugasile su sve nade domaćinu koji u nastavku susreta nije uspio ozbiljnije ugroziti pobjedu Medveščaka, a tek u posljednjoj četvrtini u kojoj je Medveščak ubacio samo 2 poena (16:2) uspio je Zadar ublažiti poraz.

Donedavna Zadranka Ana Mandić s 19 poena predvodila je Medveščak. Lucija Skorić je ubacila 18, a Lea Hajdin 14 poena. Ana Petrak je uz 8 poena imala 8 asista. Kod Zadra daleko najefikasnija Ana Vrsaljko (22).

”Nisam očekivao ovakvu utakmicu, već neizvjesnu vodeći se prošlogodišnjim utakmicama ovih klubova u Zadru gdje je Medveščak u prvenstvu izgubio, a u doigravanju teško dobio utakmicu. Mi smo jako dobro otvorili utakkmicu i to je na neki način usmjerilo cijelu priču. Zadar se jednostavno nije mogao vratiti nakon našeg dobrog otvaranja i ja sam zbog toga jako zadovoljan. ”..naglasio je Kovač nakon susreta.

Trešnjevka 2009 je sezonu otvorila pobjedom u Požegi 78:57. Domaćin je rezultatski priključak (36:39) držao do sredine treće četvrtine kada su Zelene uz dvije trice Katavić i jednu Majstorović otišle na 12 razlike, a na ulasku u posljednju četvrtinu imale +14 (56:42). Anđela Katavić je ubacila 32 poena (trice 7/14). Marta Savić je dodača 17 uz 9 skokova, a Nika Muhl 11 uz 6 os.l, 7 sk i 12 asista. Kod Požege bolja od ostalih Lea Hrmić (16).