Kadetkinje, PH: Splićankama naslov, Orka brončana…

KAŽL prvakinje Hrvatske

Kadetkinje Akademije ”Žana Lelas” iz Splita nove su prvakinje Hrvatske. U finalu završnog turnira u Zagrebu izabranice Žane Lelas su slavile protiv Trešnjevke 2009. Treće mjesto osvojila je Orka koja je bila bolja od Medveščaka. Za MVP završnice proglašena je Iva Pavić (Orka), naj strijelac Nika Lokica (KAŽL), a uz Pavić i Lokicu u petorci završnice su još Nika Mateković (Orka), Vivien Nejašmić (KAŽL) i Hana Muhl (Trešnjevka 2009).

Naj petorka

Kadetkinje, Završni turnir PH, Za 3. mjesto 1. 2. 3. 4. Kraj
ŽKK Orka 24 13 12 11 60
ŽKK Medveščak 14 15 15 12 56
16.02.2020. / 12:20 37:29 23:27
ŽKK Orka
Iva Pavić 25, Nika Mateković 16, Ivana Mamić 8, Matea Ercegovac 4, Lana Sondi 4, Ema Raguž 3, Klara Gregorović 0, Lucija Pešut 0, Dora Kolak 0, Lana Lisac 0, Ivana Jezidžić 0, Josipa Meštrović 0.
ŽKK Medveščak
Ivona Jakovljević 22, Marina Dumenčić 11, Klara Bišćan 8, Anabela Jakelić 4, Dora Perić 4, Matea Bilić Prcić 3, Marta Ljubas 2, Ivana Škeva 2, Dunja Jakovac 0, Simona Posarić 0, Ema Brekalo 0, Lana Panza 0.
Kadetkinje, Završni turnir PH, Finale 1. 2. 3. 4. Kraj
ŽKK Trešnjevka 2009 17 11 19 12 59
Akademija Žana Lelas 16 9 23 19 67
16.02.2020. / 14:20 28:25 31:42
ŽKK Trešnjevka 2009
Hana Muhl 16, Dorja Žaja 9, Tea Josipović 8, Sara Deidda 8, Doroteja Laljek 6, Helena Galunić 5, Nika Rodek 4, Sara Menalo 3, Tihana Pavičić 0, Marta Terze 0, Dalija Stabile 0.
Akademija Žana Lelas
Lina Strilić 20, Nika Lokica 17, Vivien Nejašmić 14, Nela Ljubić 7, Domina Papak 5, Petra Božan 4, Jelena Ljubos 0, Petra Smiljanić 0, Matea Šošić 0, Lana Bešlić 0, Iva Puljak 0, Laura Jakelić 0.

Strijelci: Kadetkinje, Završni turnir PH

# Igrač Klub Ut. Koš.
1. Nika Lokica Akademija Žana Lelas 2 42
2. Iva Pavić ŽKK Orka 2 41
3. Nika Mateković ŽKK Orka 2 38
4. Ivona Jakovljević ŽKK Medveščak 2 31
5. Vivien Nejašmić Akademija Žana Lelas 2 31
6. Hana Muhl ŽKK Trešnjevka 2009 2 31
7. Lina Strilić Akademija Žana Lelas 2 27
8. Sara Deidda ŽKK Trešnjevka 2009 2 23
9. Marina Dumenčić ŽKK Medveščak 2 21
10. Dorja Žaja ŽKK Trešnjevka 2009 2 18

Trešnjevci 2009 srebro

Orka brončana