EP, U16 (ž): Hrvatska na korak od povratka u A diviziju…

Hrvatska ženska U16 reprezentacija slavila je u četvrtfinalu EP, divizije B u Sofiji protiv domaćina Bugarske 61:59 i tako izborila polufinale. Iz predstojeće dvije utakmice izabranicama Željka Ciglara biti će dovoljna jedna pobjeda da izbori povratak u A diviziju.

Hrvatska je protiv Bugarske gubila 32:28 na poluvremenu, a nakon minusa 7 (39:32) početkom treće četvrtine uslijedila je serija Hrvatske 13:2 za prednost 45:41 koliko je bilo na ulasku u posljednjih deset minuta. Na ulasku u posljednjih pet minuta Barbara Vunić je ubacila tricu za 60:54, ali tada su naše cure ostale bez koša gotovo pet minuta, da bi Vivien Nejašmić na osam sekundi do kraja ubacila jedno bacanje za 61:59, a Vanina Vasileva promašila oba pa je slavlje Hrvatske moglo početi.

Nejašmić je ubacila 14 poena uz 10 skokova. Vunić je dodala 12, a Iva Dorja Žaja 11 uz 9 skokova.

Hrvatska će u polufiinalu u petak igrati protiv Portugala koji je bio bolji od Srbije 60:49.