Zagreb preko Splićanki do druge pobjede u Ligi za ostanak…

Nakon tri uzastopna poraza košarkašice Zagreba upisale su pobjedu u Premijer ligi za ostanak. Danas su u svojoj dvorani slavile protiv košarkaške akademije ”Žana Lelas” iz Splita 53:43. Presudio je početak susreta u kojem je Zagreb nakon sedam minuta vodio 15:6. Gošćama je rezultatsku nadu davala Andrea Marić, a najbliže Zagrebu su bile sredinom treće četvrtine kada je Lana Strilić ubacila dvije trice za zaostatak 29:26. Gabrijela Grizelj i Viktorija Ćurić su uvele sastav Željka Ciglara s +8 (41:33) u posljednju četvrtinu. Splićanke su još jednom preko Marić došle na minus 3 (42:3) na pet minuta prije kraja ali su se Nikolina Vlašić i Grizelj pobrinule da bodovi ostanu u Trnskom.

Grizelj je predvodila Zagreb sa 13 poena i 3 asistencije. Vlašić i Maelys Pineau su dodale po 10. Za KAŽL je Marić ubacila 16 poena uz 13 skokova, a Nika Lokica je dodala 10 uz 11 skokova.