U 4.kolu... Prva liga (ž): Trešnjevka lako kod Zagreba, Medveščak teško kroz Rijeku…

U 4.kolu Prve ženske lige Trešnjevka 2009 je slavila uvjerljivu pobjdu kod Zagreba 71:43, a Medveščak je slavio u Rijeci kod FSV-a 71:69.

Marta Savić je ubacila 8 prvih poena za Trešnjevku koja je u Trnskom povela 19:7, a na poluvremenu imala 13 razlike (38:25). Ekipa Gjure Simona nije u nastavku uspijela ozbiljnije ugroziti novu pobjedu Zelenih u koju je Savić ugradila 16 poena, a Nika Muhl (13 as), Anja Majstorović (8sk) i Josipa Pavić po 10. Kod Zagreba Petra Rončević je ubacila 13 poena, a Andrea Marić 8 uz 12 skokova.

”Došli smo po pobjedu i to smo ostvarili. Ono što smo zamislili u pripremi utakmice to su cure koje su ušle u utakmicu angažirano i borbeno i ostvarile”..kazao je Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009, a Gjuro Simon je nagasio ”Jedna mala pobjeda za nas s obzirom da smo uspijeli skupiti deset zdravih igračica.Od liste bolesnih i ozlijeđenih igračica cijeli tjedan me boli glava. Koliko smo trenirali rezultat je još i dobar za nas. Nadam se da ćemo se što prije kompletirati i početi igrati onako kako trebamo i možemo”.

Medveščak je u Rijeci odigrao odličnu završnicu treće četvrtine u kojoj je nadoknadio minus četiri s poluvremena (39:35). Uz dvije trice Ane Petrak ekipa Viktora Kovača imala je +9 (58:49). Sa prednošču 66:59 ušle su Medekice u posljednjih pet minuta koje su ponudile pravu dramu. FSV je preko Anje Perko i Alexis Carter poveo 67:66, a Marta Nimac na 1,10 do kraja vratila prednost gošćama. S više koncentracije Petrak je s linije slobodnih bacanja odvela Medveščak do treće pobjede.

Petrak je utakmicu završila s 25 poena. Ana Mandić je dodala 16, a Anđela Strize 15. Kod FSV-a Perko je ubacila 23, a Carter (16 sk) je dodala 21.