Prva liga: Sesvećani srušili i Kaštela, Vidović rastužio Dubrovčane, Rudeš u završnici pao u Puli…

Danas su na rasporedu bile tri utakmice 15.kola Prve muške lige u kojima su nastupe imali zagrebački klubovi. Prvi je na parket izašao Rudeš koji je poražen na gostovanju u Puli 101:89. Zagrepčani su na ovom teškom gostovanju nastupili bez iskusnog dvojca Garafolić-Galić, a nije bilo ni mladog Leona Jurića. Puljani su dobili i osmu ovosezonsku domaću utakmicu, a  do pobjede su stigli u posljednje tri minute u koje je Rudeš nakon koša Mislava Majića ušao s prednošću 84:83. Uslijedila je serija Pule 1981 11:0 koju su kreirali Patrick Wrencher (22) i Matija Bilalović (26). Unatoč skromnom šutu za tricu 7/34 Rudeš se hrabro držao u Puli, a predvodili su ga Jure Rezo (22p, šut 10/16), Majić (16p) i Marko Jurič 13 poena uz 10 skokova.

Bosco je u drami upisao minimalnu 94:93 pobjedu protiv Dubrovnika. Domaćini su imali 10 razlike (36:26) u prvom poluvremenu, a u posljednjih deset minuta se ušlo u egalu (70:70). Prava drama viđena je u posljednje dvije minute kada Luka Katura ubacuje tricu za 92:88. Uzvratio je Ivan Vodopija, a nakon promašenog napada Bosca Petar Dubelj je doveo Dubrovnik u prednost 93:92. Da bodovi ostanu u Zagrebu pobrinuo se Dubrovčanin u redovima Bosca Mateo Vidović koji je tri sekunde prije kraja pogodio za 94:93, a pokušaj Vodopije nije bio uspješan.

Katura s 25 i Vidović s 20 ponajbolji kod Bosca, a kod Dubrovnika Dubelj (11 as) je ubacio 26, Vodoopija 20, a Jure Boban 18 poena.

Sesvećani igraju sjajno u nastavku sezone u kojoj su stigli i do treće uzastopne domaće pobjede. Nakon Pule 1981 i Zapruđa večeras su izabranici Josipa Bulajića srušili i zahuktalu Ribolu Kaštela koja je u Sesvete stigla nakon četiri uzastopne pobjede. Bilo je 81:66 u susretu u kojem su domaćini na krilima Daria Papka (22 poena, 10 skokova), novog pojačanja Amira Maddreda (20), te Filipa Tušeka (17) vodili od samog početka iako je na poluvremenu bilo samo 39:37. Sjajna treća četvrtina (21:10) dala je naslutiti ishod, a iako su gosti zaprijetili početkom četvrte četvrtine kada su serijom 15:5 stigli na zaostatak 65:62 tada Maddred i Antonio Mišić ipak usmjeravaju susret prema petoj pobjedi Sesveta koji plove prema sredini tablice. Kaštelanima koji su trice šutirali 5/30 i imali 23 izgubljene lopte nije pomoglo 18 poena Leonarda Baldwina.

U nedjelju je Zapruđe domaćin vodećim Jazinama, a Cedevita Junior će ugostiti Omiš Čagalj Tours.